Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
Alnis, Andulis
Laika ziņas           +4C
Vēja virziens WSW      Vēja ātrums m/s 

7

Kiosks vai vārti

5. februāris, 2013. gads 4

Foto: Aivars Vētrājs     Raksta autors: Iveta Grīniņa

Kuldīgas novada pašvaldības vecpilsētas vides komisijā speciālisti lēma par vietu Rātslaukumā starp "Metropoles" ēku un "Benu aptieku", kur šobrīd atrodas "Preses servisa" kiosks.

Zemes nomniekiem bija uzlikts par pienākumu līdz Alekšupītes promenādes projekta īstenošanai saskaņot kioska pārbūves projektu, jo tādā izskatā, kāds tas ir patlaban, būve neiederas vecpilsētas vidē. Sevišķi lieli iebildumi ir pret metāla veidojumu – rāmi, kas atrodas kioska priekšā. Jautājums par to, vai pagarināt līgumu ar nomnieku, uzliekot papildu nosacījumus par kioska pārbūvi, būs jāskata domei. Nomnieks jau esot informējis pašvaldību, ka nosacījumus pildīt neesot iespējams.

Vēsturiski šajā vietā ir atradušies Kuldīgai raksturīgie koka vārti un žogs, bet pagājušā gadsimta 60. gados – arī kiosks,

bet tā bija cita veida būve nekā šobrīd. Nojaukt kiosku un nelikt neko vietā tagad arī vairs nevar, jo aiz kioska atrodas viesnīcas Metropole evakuācijas kāpnes un ventilācijas iekārtas.  Arhitekte Diāna Zalāne ierosināja, ka šajā vietā varētu būt senajai Kuldīgai raksturīgi augsti koka vārti. Komisija vienojās, ka tur varētu atrasties gan tie, gan videi atbilstošs kiosks.

 

Attēlā: Baznīcas ielā 9 atrodas kiosks, kas pēc Kuldīgas novada pašvaldības vecpilsētas vides komisijas domām neiederas vecpilsētas gaisotnē, pašlaik tas slēgts.

turks 6. februāris, 2013. gads / 22:14
kebab ēstuvi un miers Kuldīgā

Pēteris 6. februāris, 2013. gads / 23:36
Ja vārtus nojauks, kur tad policija liks kameras, ko?

jis 8. februāris, 2013. gads / 05:53
Kuldīgā jau citi varianti nepastāv,kā Zālāne teiks ,tā arī būs!Kad beidzot tiks pārgriesta tā nabas saite un ļaus izpausties arī jaunajiem arhitektiem? Neviens projekts Kuldīgā nevar tikt realizēts,ja tas netiek Zālānes birojam.Nerīnītos ja Kuldīgatiktu pārdēvēta par Zālandi.

Obana 8. februāris, 2013. gads / 11:35
Jūnijā pārgriezīsim to nabas saiti. (tās jaunceltās konzevu bundžas bikiņ tā kā jau pieriebušās)

Lapas

Komentē