Vārda dienu svin: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Sestdiena, 2018. gada 26. maijs, 20:37
+24° C, vēja ātrums 3.6 m/s, Z-A vēja virziens

Gaida sabiedrības viedokli

2017. gada 17. februārī, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Gaida sabiedrības viedokli
Kuldīgas jaunais skatu tornis veidots saskaņā ar reljefu – tas it kā izaug no uzkalna. Torni un trošu ceļu pāri Ventai projektēja SIA "Maaja" un "Ežu tornis".
Līdz 27. februārim iedzīvotāji var iepazīt ieceri, kā Kuldīgā tiks labiekārtota Mārtiņsalas pludmale, būvēts skatu tornis un trošu ceļš, veidotas pastaigu takas pie Ventas, kā arī iesaistīties publiskajā apspriešanā par koku ciršanu saistībā ar šo projektu.
Kurzemnieks jau rakstīja, ka pašvaldība iesniegusi pieteikumu Eiropas Reģionālās attīstības fondā (ERAF). Projekts saucas Antropogēnās slodzes samazināšana dabas liegumā „Ventas ieleja”, veidojot kvalitatīvu tūrisma un dabas izziņas infrastruktūras tīklu, tā izmaksas ir 588 235 eiro. Plānotais ERAF finansējums ir pusmiljons, pašvaldības – ap 70 000 eiro, valsts dotācija – 17 647 eiro. Apstiprināšanas gadījumā dome vispirms ņems aizņēmumu Valsts kasē.

Pastaigu takām projektu izstrādājusi SIA SNB projekti, skatu tornim un trošu ceļam pāri Ventai – uzņēmumi Maaja un Ežu tornis, savukārt Mārtiņsalas peldvietas iekārtojumu – ainavu arhitekte Aiga Tetere.

Ventas krastā vecpilsētas pusē būs divas takas. Viena (1127 m) plānota no Pils ielas 8 līdz Rūpniecības un Vienības ielas noejai pie upes. Tās sākumā paredzēts skatu laukums. Otra (1232 m) iecerēta tālāk līdz jaunajam tiltam, arī tur būs skatu laukums. Pārventas parkā paredzēts 24 m augsts skatu tornis ar trošu ceļu pāri Ventai. Plānots izcirst 39 kokus; lai celtu skatu torni, jānocērt 11 koku. Par to izsludināta sabiedriskā apspriešana. Paplašināt Mārtiņsalas atpūtas vietu plānots jau pirms projekta apstiprinājuma, lai līdz peldsezonai darbu pabeigtu. Pārējās ieceres tiks īstenotas tikai pēc naudas saņemšanas aprīlī.


Kartogrāfiskais un vizuālais materiāls apskatāms Kuldīgas novada pašvaldībā, Baznīcas ielā 1.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: