Vārda dienu svin: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis
Sestdiena, 2018. gada 26. maijs, 20:37
+24° C, vēja ātrums 3.6 m/s, Z-A vēja virziens

Lasītājiem – vērtīgas datu bāzes

2017. gada 17. februārī, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Lasītājiem – vērtīgas datu bāzes
Kādas datu bāzes var lietot lasītāji, Kuldīgas bibliotēkā stāsta Kultūras informācijas sistēmu centra projektu speciāliste Agrita Sagalajeva.
Foto: Iveta Grīniņa
„Mēs sadarbojamies ar 20 datubāzēm – trim latviešu, trim krievu un pārējām angļu valodā – un padarām tās pieejamas bibliotēkās,” seminārā Kuldīgā sacīja Kultūras informācijas sistēmu centra pārstāve Agrita Sagalajeva.
Par pieeju šiem resursiem maksā bibliotēkas, bet par datu bāzēm latviešu valodā www.letonika.lv, www.news.lv un www.leta.lv – valsts. Lasītāji tās var izmantot bez maksas.

Seminārā bibliotekāres iepazina jauno elektronisko grāmatu datu bāzi www.ebsco.com. Tā ir universāla pilnu tekstu datu bāze. Šai tāpat kā vietnēm www.britannica.co.uk un www.letonika.lv iespējama attālinātā pieeja. Tas nozīmē, ka reģistrēts bibliotēkas lietotājs var tajās ieiet no mājas datora.

A.Sagalajeva iedrošina grāmatu mīļotājus izmantot arī angliskās datu bāzes: „Tās izveidotas īpaši bibliotēkām, un tajās ir ne tikai grāmatas juridiskajās un sociālajās zinātnēs, menedžmentā un citās nozarēs, bet arī daiļliteratūra, pavārgrāmatas, veselīga dzīvesveida, suņu dresūras izdevumi un daudzi citi temati. Šīs grāmatas uzrakstītas nevis zinātniskā, bet gan vienkāršā valodā. Tur jebkurš atradīs sev interesējošo.”

Pie datu bāzēm var piekļūt Kuldīgas bibliotēkā. Lai lietotu datu bāzes, kurām var piekļūt arī no mājas datora, jāreģistrējas kā lasītājam galvenajā bibliotēkā un jāsaņem pieejas kods.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: