Vārda dienu svin: Līksma, Bārbala
Trešdiena, 2018. gada 25. aprīlis, 04:10
+6° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-R vēja virziens

Pirmā, trīs otrās un divas trešās

2017. gada 20. martā, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Pirmā, trīs otrās un divas trešās
Konkursa laureāti ar pedagogiem. 1. rindā: Emīls Petriks, Heda Auziņa, Jūlija Ozoliņa, 2. rindā Una Lorberga, Mārtiņš Skrickis un Sintija Ešenvalde, aiz viņiem skolotāji Kristaps Vanags un Valentīns Vinokurovs.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīdzniekiem Saldū izdevusies dalība 12. Kurzemes un Žemaitijas mūzikas skolu konkursā, kurā sacenšas tie, kas apgūst pūšamos un sitamos instrumentus.
1. vietu izcīnījis Ralfs Lapuķis (blokflauta, 5. klase, skolotāja Heda Auziņa). 2. vietu ieguvušas Sintija Ešenvalde (flauta, 3. kl.) un Jūlija Ozoliņa (flauta, 2. kl.; abu skolotāja ir H.Auziņa), tāpat 2. vieta Unai Lorbergai (saksofons, 2. kl., Kristaps Vanags). 3. vieta Emīlam Petrikam (klarnete, 2. kl.) un Mārtiņam Skrickim (eifonijs, 4. kl.; abu pedagogs ir Valentīns Vinokurovs).

Jēkabam Krūmiņam (sitaminstrumenti, 2. kl., Māris Zīlmanis) tika pateicība. Skolēniem palīdzēja koncertmeistares Stella Pavloviča, Marta Ozoliņa un Līga Saulgrieze.


Konkurss – iespēja augt

Visi topošie mūziķi atzīst, ka konkursam jāmācās ļoti cītīgi, jāzina nošu teksts un jāprot parādīt skaņdarba emocionālais vēstījums. H.Auziņa uzsver, ka audzēkņa gatavošana konkursam pedagogam ir papildu slodze, bet rezultāts, protams, atkarīgs no skolēna:
„Sākumā bērni ļoti grib gatavoties, bet pēc tam pārdomā, jo kļūst aizvien grūtāk.”

Parasti tiek izvēlēta tehniski sarežģītāka programma nekā tā, kas uzdota ikdienā. Saksofonu klasi šogad vada skolotājs Kristaps Vanags, kurš uz Kuldīgu trīsreiz nedēļā brauc no Rīgas. Viņš uz laiku aizvieto Līgu Aleksandru Jāvaldi un palīdzējis sagatavoties U.Lorbergai. „Ja audzēknis klausās, ko skolotājs saka, un strādā, tad panākumi neizpaliek,” viņš secina.


Uztraukums nav gājis secen

Ralfs, kuram padevās vislabākie panākumi, atzīst – galvenais ir cītīgi mācīties un neatstāt visu uz pēdējo brīdi. Viņam šis ir otrais konkurss: „Jutos drošāk, jo vienreiz jau šo gaisotni biju izbaudījis. Viens skaņdarbs bija ātrs, otrs lēnāks. Uz skatuves jutos vidēji labi.” Ralfa stiprā puse esot spēja skaņdarbā atklāt emocijas.

Jūlija atzina, ka savā pirmajā konkursā uztraukusies, jo šādi uzstāties esot gluži citādi. Arī Emīls secina: „Kad izgāju uz skatuves un nostājos, biju nobijies.
No uztraukuma var kaut ko sajaukt. Man arī bija viena kļūda.”

Visi spēlējuši divus skaņdarbus. Emīls cītīgi gatavojies divus mēnešus: „Vienu skaņdarbu jau zināju, tas bija jānoslīpē, bet otru vajadzēja iemācīties no jauna.” Jūlija mācījusies apmēram trīs mēnešus, mājās vingrinoties stundu dienā.

Sintijai un Unai konkursu pieredze jau ir, tomēr Una šoreiz uztraukusies vairāk: „Nebiju tik labi iemācījusies skaņdarbus, un gadījās kļūdīties.” Sintija šogad jutusies drošāk.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: