Vārda dienu svin: Līksma, Bārbala
Trešdiena, 2018. gada 25. aprīlis, 04:11
+6° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-R vēja virziens

30 minūtes Japānas kaujas mākslā

2017. gada 20. martā, 07:00
Raksta autors: Inta Jansone
30 minūtes Japānas kaujas mākslā
Kuldīdzniekiem tiek demonstrēta un izskaidrota Japānas senā kaujas māksla – kendo. Senseju cīņā ne vienmēr uzvar tas, kuram garāks zobens.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas volejbola hallē interesentiem bija iespēja ielūkoties Japānas paukošanas mākslas kendo un loka šaušanas mākslas kjudo ("kyudo") paraugdemonstrējumos.
16. martā kuldīdzniekus ar tiem iepazīstināja viesi no Japānas, kā arī Latvijas Kendo federācijas un Latvijas Kjudo asociācijas prezidents Vladimirs Kindzulis, kurš cīņas elementus komentēja.

Kendo pirmsākumi meklējami tradicionālajā samuraju zobenu cīņas tehnikā. Agrāk zobeni kalti no metāla, bet tagad tiekot izmantots treniņa zobens – šinajs, kas veidots no bambusa, lai nodarbībās būtu mazāks risks savainoties.
Arī loka šaušana kjudo ir viena no senākajām Japānas kaujas mākslām. Loka izmērs ir gana iespaidīgs: 180–220 cm.

Interesanti, ka bulta netiek ievietota centrā, kā ierasts, bet gan ievērojami zemāk. Loks veidots no koka plāksnītēm, kas nostiprinātas ar niedru šķiedras auklu, un no tāda bulta varot aizlidot pat 300–350 m.

Pēc tam viesi bija nelielā vizītē Kuldīgas novada domē, kur tikušies ar vadību un apskatījuši rātsnamu, bet tad devušies nogaršot Restorānu nedēļas piedāvājumus.

Šis pasākums bija daļa no Japānas delegācijas vizītes Latvijā, gatavojoties Japānas kultūras dienām, kuras galvaspilsētā notiks nākamgad jūnijā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: