Vārda dienu svin: Jānis
Svētdiena, 2018. gada 24. jūnijs, 13:55
+15° C, vēja ātrums 5.1 m/s, Z-ZR vēja virziens

Kuldīgas plenēra darbi – Likteņdārzā

2017. gada 19. maijā, 00:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Kuldīgas plenēra darbi – Likteņdārzā
Likteņdārzā izlikti Kuldīgas koktēlniecības plenēra darbi, arī skolotāja Jāņa Feldmaņa vadībā tapušais Daugavas sams. Ķermeni veidojuši kuldīdznieki, bet metāla ūsas un acis – Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi.
Foto: Ivetas Rogas arhīvs
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma (KTTT) astotajā koktēlniecības plenērā "Mani sirdsvārdi Latvijai" veidotais nu ir nogādāts Likteņdārzā un izvietots radoši izglītojošajā laukumā.
„Esmu gandarīts – darbi izskatās perfekti, labi nostrādāti un iederas ainavā,” atzīst mēbeļgaldnieku nodaļas vadītājs Mārtiņš Mednieks. Jau ceturtdienas vakarā pirmais kravas auto devies uz Likteņdārzu Kokneses pagastā pie Daugavas, piektdienas rītā tam sekojis nākamais kravas auto, agri ceļā devušies arī plenēra dalībnieki, lai no astoņiem līdz vieniem darbus novietotu kompozīcijā un samontētu visu, ko darinājuši pedagogi un jaunieši no Latvijas tehnikumiem un profesionālās ievirzes vidusskolām, arī komanda no Lietuvas.

Šūpoles, slīdkalniņi, soliņi, attīstošas rotaļlietas un spēles – tas tagad priecēs parka apmeklētājus. Vēl sestdien tur rosījās jelgavnieki, dobelnieki un ogrēnieši, lai pieliktu pēdējo punktu – nokrāsotu detaļas.

No astoņiem šis bija trešais plenērs, kura darbi veltīti īpašiem lietotājiem: 2015. gadā tas bija dāvinājums Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai Rīgā, pērn – Oskara Kalpaka muzejam Airītes, bet šogad, gatavojoties Latvijas 100 gadu jubilejai, – Likteņdārzam. Nodibinājuma Kokneses fonds valdes priekšsēde Valda Auziņa veltīja labus vārdus idejas autorei, KTTT direktorei Dacei Cinei: „Esam ļoti apmierināti – ar kolēģiem svētdienā bijām parkā un novērojām, ka laukumiņš ir jau iemīļots ne tikai mazajiem apmeklētājiem vien. Turklāt saņēmām vēl kādu dāvanu – divas koka norādes ar uzrakstu Likteņdārzs.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: