Vārda dienu svin: Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 2018. gada 26. aprīlis, 08:29
+6° C, vēja ātrums 5.7 m/s, R-DR vēja virziens

Manas pilsētas un pagasta lepnums

2017. gada 19. maijā, 08:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Manas pilsētas un pagasta lepnums
Kuldīgas pamatskolas audzēknes Viktorija Anosova, Ieva Glužģe un Meisija Citlava kopā ar savu varoni – sporta skolotāju Dzintru Freimani – konkursa "Manas pilsētas, mana pagasta lepnums" noslēgumā.
Foto: Roberts Prauliņš
Vakar, muzeju darbinieku aroda dienā, Kuldīgas muzejā pulcējās 5. klases skolēni, kuri, apgūstot novada mācību, padziļināti iepazinuši kādu personību, pētījuši objektu vai svarīgu notikumu.
„Tāds pasākums notika pirmo reizi. Bija interesanti ne tikai pašiem bērniem, bet arī skolotājiem, jo uzzinājām diezgan daudz jauna,” stāsta metodiskās apvienības vadītāja Antra Spuļģe, kura kopā ar muzeja speciālisti Jolantu Mediņu rosināja bērnus izvēlēties kādu izcilu personību vai objektu. Bija uzaicināti arī tie, par kuriem bērni vākuši ziņas, visi apskatīja ekspozīciju un saņēma nelielas dāvaniņas.

Kuldīgas pamatskolas komanda – Marija Kima, Viktorija Anosova, Ieva Glužģe un Meisija Citlava – par pilsētas lepnumu izvēlējušās ilggadējo sporta skolotāju Dzintru Freimani. „Mums viņa baseinā mācīja peldēšanu. Viņa ir ļoti jauks cilvēks un ļoti laba skolotāja,” savu izvēli pamato meitenes. Kopš decembra taisīta kolāža par skolotāju, notikusi intervija ar viņu, sagatavota prezentācija par kuldīdznieces izglītības un dzīves ceļu, pat saskaitīts, ka kopš 2012. gada Dz.Freimane 19 reizes minēta laikraksta Kurzemnieks publikācijās. Kādā attēlā redzams, kā smaidīgā skolotāja novembrī kāpj laukā no dzestrās Ventas.

Pati Dz.Freimane par skolēnu izvēli esot pārsteigta, bet reizē pagodināta: „Peldēt jau māca daudzi, bet man tā patiešām ir sirdslieta.”


SKOLĒNI VĒL IZVĒLĒJĀS:
• valstsvīru un diplomātu Zigfrīdu Annu Meierovicu (viņa vārdā nosaukta Kabiles pamatskola),
• Vārmes aptieku (Vārmes pamatskola),
• skolas dibinātāju un pirmo direktori Irēnu Taubi (Alternatīvā sākumskola),
• direktori Brigitu Freiju (Kuldīgas Centra vidusskola),
• Kuldīgas folkloristi un biedrības Kūrava dibinātāju Inu Celitāni (Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: