Vārda dienu svin: Jānis
Svētdiena, 2018. gada 24. jūnijs, 13:54
+15° C, vēja ātrums 5.1 m/s, Z-ZR vēja virziens

Apbalvo par sirdsdarbu

2017. gada 17. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Apbalvo par sirdsdarbu
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta apbalvojumu par godīgu, profesionālu un pašaizliedzīgu darbu saņēmuši Kurzemes reģionālā centra autovadītājs Dainis Andersons (no labās) un automehāniķis Ernests Komisārs.
Foto: Lāsma Reimane
„Galvenais, lai darbs patīk,” tā saka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Kurzemes reģionālā centra darbinieki Dainis Andersons un Ernests Komisārs, kuri apbalvoti par teicamu darbu.
Autovadītājs D.Andersons saņēmis apbalvojumu Par ilggadību, bet automehāniķis E.Komisārs – pateicību par augsti profesionālu un pašaizliedzīgu darbu. Labākie darbinieki godināti 30. jūnijā svinīgā pasākumā, kas veltīts septiņiem gadiem, kopš izveidots vienots dienests.


Gandarījums, ka palīdzēts

Stāstot par sevi, abi neskopojas ar uzslavām otra profesionalitātei, jo viņu darbs ir saistīts: Dainis brauc ar mašīnām, par kuru tehnisko stāvokli atbild Ernests.

Dainis pie ātrās palīdzības mašīna stūres sēž jau 30 gadu. „Kad atnācu no armijas, meklēju, kur strādāt. Tēvam bija pazīstams ātrās palīdzības šoferis, kurš palīdzēja iekārtoties darbā. Sākumā braucu ar medicīniskā dienesta mašīnām, vadāju dakterus, iecirkņa terapeitus. 1986. gadā man piedāvāja pāriet uz ātro palīdzību, un kopš tā laika esmu te. Laikam jau patīk.”
Šoferis vienmēr bijis mediķu labā roka. Viņam ne tikai ātri jānogādā glābēji pie pacienta, bet jābūt gatavam jebkurā mirklī palīdzēt, jo brigāde ir komanda. Dainim nācies pacientus gan nest, gan elpināt un darīt daudz ko citu.
„Šoferis visur piedalās. Mans uzdevums ir padot vajadzīgo, darīt, kas nepieciešams, jo viss aprīkojums jānes līdzi. Spricēt gan neļauj,”
viņš smejas. Dainis priecājas, kā attīstījusies tehnika un cik labi tagad apgādāts operatīvais transports, jo viņš sācis ar vecajām mašīnām VAZ. Kas grūtajā un reizēm nepateicīgajā darbā patīk? „Laikam jau sajūta, ka esmu cilvēkam palīdzējis un viņu izglābis,” saka pieredzējušais šoferis.

Dzimis automehāniķis

Ernests dienestā strādā gandrīz piecus gadus un atbild par 42 automašīnām. Viņš ir dzimis automehāniķis un gandrīz visas zināšanas apguvis pašmācībā. Pēc vidusskolas mēģinājis studēt kaut ko humanitāru, tomēr iedzimtā kaislība pret tehniku ņēmusi virsroku: „Pēc skolas sāku strādāt autoservisā, bet sapratu, ka tas tomēr nav domāts man – gribējās strādāt ar specifiskāku transportu. Pieteicos šajā dienestā uz automehāniķa vietu. Jābūt interesei par to, ko dari, un man te ļoti patīk. Tas ir labākais, kas var būt: viena veida specifikas mašīnas, ko var iepazīt līdz sīkumiem. Te nav kā servisā, kur katru dienu nāk priekšā kas cits.” Ernests atzīst – ir brīži, kad viņš jūt arī savu ieguldījumu dienesta svarīgajā darbā.
Komentāri
Ināra
2017. gada 19. jūlijā, 18:38
Apsveicu abus no sirds! Nešaubos par Ernesta īsto vietu! Malacis puisis. Lepojos, ka pazīstu!
Pievieno jaunu komentāru: