Vārda dienu svin: Ritma, Ramona
Piektdiena, 2018. gada 20. jūlijs, 11:45
+24° C, vēja ātrums 3.6 m/s, R-ZR vēja virziens

Ierobežo bīstamo graustu

2017. gada 11. augustā, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Ierobežo bīstamo graustu
Ap nepabeigto būvi Virkas ielā 3 tiek celts pusotru metru augsts žogs.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas novada pašvaldība sākusi grausta Virkas ielā 3 ierobežošanu. Būvei apkārt tiek celta sēta. Tas tiek darīts pēc regulārām iedzīvotāju sūdzībām par to, ka graustā uzturas bērni un citi nepiederoši cilvēki un ka apkārtne ir piegružota un nekopta.
Pašvaldība šīgada jūlijā noslēgusi līgumu ar SIA Genus par bīstamās ēkas norobežošanu. Paredzēts, ka šogad ar pusotru metru augstu koka žogu tiks norobežotas ēkas fasādes gar Virkas ielu un daļēji gar Akmens ielu. Izmaksas ir 3774 eiro. Izdevumi normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā tiks piedzīti no īpašnieka.

Novada domes priekšsēdes vietnieka palīdze Evita Pētersone informē, ka jau 1999. gadā būvvalde savā atzinumā uzdeva īpašniekam SIA Zauers nojaukt 1. un 2. stāva sienas un pārsegumus. 2007. gadā ēka Virkas ielā 3 tika atzīta par bīstamu un avārijas stāvoklī esošu būvi un ar domes lēmumu tika uzdots īpašniekam to nojaukt. Zeme, uz kuras atrodas grausts pieder citam īpašniekam – SIA Linde Invest.

2013. gadā pašvaldība atjaunoja intensīvu saraksti ar SIA Zauers par īpašuma sakārtošanu, nožogošanu vai demontāžu. Vairāku gadu garumā īpašnieks netika darījis neko, lai novērstu ēkas bīstamību. Tādēļ 2013. gada 31. oktobrī dome pieņēma lēmumu to nojaukt par pašvaldības līdzekļiem. Pēc šī lēmuma pieņemšanas īpašnieks 2014. gadā lūdza iespēju pašiem veikt ēkas nojaukšanu, tomēr nekas tā arī netika darīts.

2016. gadā tika pasludināts SIA Zauers maksātnespējas process.

E.Pētersone uzsver, ka pašvaldības būvniecības speciālisti šo gadu laikā uzrakstījuši neskaitāmi daudz aktu par būves pārbaudi, norādot uz tās bīstamību un aicinot īpašnieku veikt drošības pasākumus, lai nepieļautu cilvēku iekļūšanu ēkā, kā arī demontētu graustu. Vairākkārt arī pilsētas iedzīvotāji ir zvanījuši un izteikuši neapmierinātību par ēkas bīstamo un vidi degradējošo stāvokli. Ne reizi vien uz minēto adresi devušies pašvaldības policijas pārstāvji, jo iedzīvotāji ziņo, ka tur uzturas bērni.

Ēkas būvniecība tika sākta 20. gadsimta astoņdesmito gadu vidū, nojaucot vecu dzīvojamo ēku. Pārbūves projektā bija paredzēts uzcelt rindu māju.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: