Vārda dienu svin: Melisa, Meldra, Meldris
Sestdiena, 2018. gada 21. jūlijs, 03:00
+17° C, vēja ātrums 2.52 m/s, Z-R vēja virziens

Jauna pieredze meistarklasē

2017. gada 11. augustā, 01:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Jauna pieredze meistarklasē
Kuldīgas vokālā grupa "Karameles" un dziedātājs Jānis Strazdiņš meistarklasē Salaspilī.
Foto: Agneses Čīčes arhīvs
Kuldīgas vokālās grupas "Karameles" meitenes iemācījušās improvizēt un ritmizēt "Latvian Voices" meistarklasē. Tā notika Salaspilī no 3. līdz 5. augustam.
Vokālās grupas vadītāja Agnese Čīče stāsta: „Mēs ieraudzījām, ka var pieteikties vokālās grupas Latvian Voices meistarklasei. Līdz šim meistarklases tika organizētas mūzikas skolotājiem, diriģentiem, bet ansambļiem tā bija pirmā reize. Tajā piedalījās trīs ansambļi: mēs, sieviešu ansamblis Taka no Jelgavas un jauktais ansamblis Imera no Kocēniem. Dzīvojām Salaspils skolā.”

Bijuši arī viesi, piemēram, dziedātājs Jānis Strazdiņš pasniedzis ritmizācijas pamatus un kolektīvo muzicēšanu. Arī Latvian Voices meitenes katra vienu dienu strādājušas ar savu
ansambli. „Liels ieguvums bija improvizācijas nodarbības, kurās Karameļu meitenes no sākuma bija diezgan bailīgas, bet beigās atvērās. Patika ritmizēšana, kura tika pasniegta ļoti augstā līmenī, bieži vien ansambļiem ir jāizpilda ritmiski sarežģītas kompozīcijas un ikdienā pie tā netiek piestrādāts, bet tagad esam ieguvušas tādas vokālās iemaņas, kuras noteikti sāksim lietot,” teica A.Čīče.

Noslēguma koncertā 5. augustā koncertā dziedājušas kopā ar Latvian Voices un pārējiem ansambļiem. „Dziedājām latviešu tautas dziesmu Saulīte vēlu vakarā Andra Sējāna apdarē un tautas dziesmu Rīga dimd Elīnas Lūses apdarē. Arī pati Elīna Lūse bija ieradusies un bija sajūsma.

Tā bija jauna uzdrīkstēšanās meitenēm, jauni eksperimenti, piemēram, ar nesmukām skaņām var spēlēties un izveidot ļoti skaistu kompozīciju. Kad braucām mājās, bija tikai pozitīvas emocijas, visu ceļu dziedājām. Liels paldies arī Intai Burnevicai, kura deva iespēju šo meistarklasi apmeklēt.”

Tagad meitenēm ir idejas arī improvizācijām, kuras turpmāk iekļaut koncertos. Tālejošā plānā ir doma par Latvian Voices dalībnieces Lauras Jēkabsones konkrētu kompozīciju, kas tiks sarakstīta tieši Karamelēm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: