Vārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 2018. gada 22. jūnijs, 18:18
+12° C, vēja ātrums 6.2 m/s, R vēja virziens

Satiekas Dzintras

2017. gada 13. septembrī, 07:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Satiekas Dzintras
Pirmajā Dzintru saietā Kuldīgā: (priekšā) Freimane, (otrajā rindā) Strazda, Ķergalve, Buta, Žuļika, Znatnaja, (trešajā rindā) Vaivade, Kļava, Zvirbule, Ozoliņa, Roga, Vainšteina, Veispāle, (aizmugurē) Rumbeniece, Bergmane, Alkšņuzara, Veģe, Siliņa, Runča.
Foto: Dzintras Freimanes arhīvs
Sestdien pie Kuldīgas kafejnīcas "Pīlādzītis" saimnieces Dzintras Vainšteinas sapulcējās 19 vārdamāsas.
ARĪ NO TĀLIENES

Latvju meitenes jaukās, kā savulaik Dzintras apdziedājis Alfrēds Vinters, pārsvarā bija no mūspuses: Kuldīgas, Padures, Laidiem un Rudbāržiem. Viņām piepulcējās vārdamāsas no Kandavas, Nīgrandes, Ogres un pat Jēkabpils – feisbukā ieraudzījušas Dzintras Freimanes ievietoto videoklipu un nolēmušas, ka jābrauc. Te bija iespēja gides Ludmilas Ullases vadībā apskatīt rudenīgo Kuldīgu. Visus priecēja Amandas Doniņas uzstāšanās, beigās kopā nodziedāta A.Vintera dziesma, kas kļuvusi par saieta himnu. Rokas un kājas varēja izlocīt Dzintras Vaivades vingrinājumos mūzikas ritmā. Jaunākajai dalībniecei bija 59 gadi, vecākajai – 83.


NO SENAS DZIESMAS

„Iespējams, ka tieši pēc slavenās leģionāru dziesmas vārds kļuva populārs, un visbiežāk meitenēm to deva pēckara gados,” tā Dz.Vainšteina. „Tiesa, nesen man pienāca jauna sieviete (19 gadu), vārdā Dzintra. Interesējās par saietu, tomēr neatnāca. Manuprāt, ieradās pietiekami daudz. Manai māsai Zaigai, kas rīko līdzīgas tikšanās, pirmajā reizē bija 14 vārdamāsas, bet desmit gados pulciņš trīskāršojies.”

Kādreizējā Kuldīgas prokurore Dzintra Roga atzina, ka iepriekš viņai vārds nemaz nav paticis. Māte stāstījusi, kā pēc meitas piedzimšanas Sēlijā ģimene ilgi nav varējusi izdomāt, līdz nosaukta par Dzintriņu, jo bijusi tāds mazs meitēns. „Nu, re, izaugu liela un traka!” viņa nosmej. „Jau kopš skolas un studiju gadiem piedalījos visur, kur vien tiku. Man šķiet, ka vairums Dzintru ir diezgan aktīvas. Madonas un Latgales pusē, kur kādreiz strādāju, ir arī gadus 20–30 jaunākas.”


NĀKAMGAD RUDBĀRŽOS

Aktīvās Dzintras pārstāvēja dažādas profesijas: starp viņām bija agronome, daiļdārzniece, pagasta pārvaldes vadītāja, juriste, kultūras darbiniece, siera meistare, ārste, vairākas sporta skolotājas, uzņēmējas lauksaimniecībā, tirdzniecībā un ēdināšanā.

Tradīciju nolemts turpināt nākamgad 10. septembrī Rudbāržos. „Pasākums bija tik brīnišķīgs! Ieguvām jaunas draudzenes,” teic pagasta pārvaldes vadītāja Dzintra Veģe. „Tātad jātiekas atkal un citā vietā, lai neatkārtotos. Tad nu mēs, rudbāržnieces, apņēmāmies uzņemt ciemos un ceram, ka līdz tam no mūsu apkaimes sadūšosies vairāk Dzintru.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: