Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:05
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Cigun: sevis izzināšana kustībā

2017. gada 22. septembrī, 01:00
Raksta autors: www.kurzemnieks.lv
Cigun: sevis izzināšana kustībā
Ķīniešu vingrošanas cigun skolotājs Reinis Virtmanis: „Nodarbībās koks bieži tiek minēts kā piemērs: zari aug uz visām pusēm, saknes ir zemē, bet zari – debesīs.”
Foto: Reiņa Virtmaņa arhīvs
„Tā ir sevis apzināšanās caur kustību, mēģinājums prātu un ķermeni sabīdīt vienā veselumā,” saka ķīniešu vingrošanas cigun pasniedzējs Reinis Virtmanis, kurš ar to nodarbojas vairāk nekā desmit gadu.
Reinis Virtmanis: „Ķīniešiem raksturīgs piebarošanas princips – metodes, kā dzīvi bagātināt ar ikdienišķām lietām. Piemēram, no rīta izdzert glāzi silta ūdens, lai pamodinātu kuņģi. Ikdienu daudz kas var darīt priecīgāku, un mums ar īso vasaru un gaismas brīdi priecīgums ir ļoti svarīgs. Tas nav pamuļķīgs pozitīvisms, kas tiek kultivēts patērētāju sabiedrībā.”

Viņa profesija ir mākslinieks, bet aicinājums – mācīt citiem vingrošanu cigun, kas ir tūkstošiem gadu senās Ķīnas kultūras, filozofijas un atveseļošanās sistēmas daļa.

Vairāk 22. septembra Kurzemniekā vai drukātās avīzes e-versijā (nr. 109) mūsu portālā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi