Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 04:32
+11° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Palēnām sākas apkures sezona

2017. gada 25. septembrī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Palēnām sākas apkures sezona
Uzņēmuma "Kurzemes jumti" celtnieku brigāde strādā intensīvi, lai jau oktobra beigās Priedaines iedzīvotāji siltumu saņemtu no jaunās katlumājas.
Foto: Daina Tāfelberga
Siltumapgādes uzņēmumi mūspusē maz pamazām sāk piegādāt siltumu daudzdzīvokļu namiem, iestādēm un privātmājām. Priedainē top jauna katlumāja, bet Skrundā un Rudbāržos apkure sadārdzināsies.
Kuldīgas siltumtīklu (KS) valdes priekšsēdis Artis Roberts stāsta, ka līdz šim no daudzdzīvokļu mājām bijuši vien daži pieteikumi apkuri pieslēgt, tāpēc, salīdzinot ar vasaru, kad pilsētā uzņēmums piegādāja tikai silto ūdeni, jauda palielinājusies vien nedaudz. Diennakts vidējā temperatūra nav noslīdējusi zem desmit grādiem, un, lai arī laiks ir lietains un mitrs, centrālapkures lietotāji nesteidzas ielaist siltumu. A.Roberts prognozē, ka sezona kā parasti sāksies oktobrī.

Septembra vidū pēc vasaras apkopes iedarbināta koģenerācijas stacija. Savukārt Priedaines jaunajā katlumājā iebetonēti kolonnu pamati, tehniskās bedres un cokols, uzslietas metāla konstrukcijas un šķeldas novietnes sienas. Šonedēļ sāksies grīdas betonēšana; kad tā būs sacietējusi, varēs vest iekārtas. SIA Kurzemes jumti sola ēku pabeigt laikā – līdz 31. oktobrim. Lai līdz tam Priedainē nodrošinātu apkuri, KS ierīkos dīzeļdegvielas katlus.

Apkures tarifs Kuldīgas novadā vairākus gadus ir 49,80 eiro/MWh (plus PVN: iedzīvotājiem 12%, juridiskām personām 21%). Neesot vajadzības to paaugstināt.

Savukārt Skrundā un Rudbāržos apsilde kļūs dārgāka. Augustā tarifs bija 59,47 eiro/MWh, Rudbāržos – mazāks, par septembri būs zināms nākammēnes, jo maksu veido divas daļas: mainīgā atkarībā no gāzes cenas, kas sākusi augt, un pastāvīgā, ko noteicis regulators. Skrundas komunālā saimniecība lūgusi paaugstināt arī to, jo kopš 2010. gada augusi ražošanas pašizmaksa, iekārtas nolietojušās un jāiegulda atjaunošanā. Ierosinājums jau izskatīts domes komitejās, bet lēmums deputātiem jāpieņem domes sēdē piektdien, lai, sākoties jaunajai sezonai, būtu skaidrs, cik jāmaksā. Šobrīd Skrundā apkurei pieslēgtas tikai izglītības un medicīnas iestādes.
Komentāri
Dcx
2017. gada 25. septembrī, 21:04
Darbu vaditajs, pasvaldibas pasutijums, uzraudziba,
eidis
2017. gada 25. septembrī, 10:22
Cik darba drošības noteikumu pārkāpumus var saskaitīt attēlā no objekta? :)))
Pievieno jaunu komentāru: