Vārda dienu svin: Daiga, Dinija
Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris, 10:52
+12° C, vēja ātrums 2.1 m/s, D-DA vēja virziens

Miesai un garam pie ūdens

2017. gada 27. septembrī, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Miesai un garam pie ūdens
Diena sākās ar veselības takas atklāšanu un vingrojumiem fizioterapeites Vinetas Baukšes vadībā.
Foto: Daina Tāfelberga
Pirmajā Kuldīgas Veselības dienā pie ūdens, pārplūdušās Ventas un rumbas apjūsmotāju netraucēti, sestdien Mārtiņsalā ar miesas un gara vingrinājumiem nodarbojās ap trīsdesmit kuldīdznieku un viesu.
Pasākums sākās ar organizatoru un vadītāja Laura Lizbovska uzmundrinošu runu, tad ar vingrojumiem fizioterapeites Vinetas Baukšes vadībā tika atklāta veselības taka Ventas krastā. „Ķermenis ir mūsu mājas – templis, kurā dzīvojam. Mērķtiecīga ķermeņa kustība ar apzinātu elpošanu, svaigu gaisu, dabas smaržu, rudenīgi sārto lapu krāsu un visu brīnišķīgo, kas ir šeit apkārt, ir labākie līdzekļi, kā uzlabot fizisko formu un veldzēt garu,” tā V.Baukše. Pēc tam dažu stundu garumā ikviens varēja izvēlēties kādu no nodarbēm: piedalīties piedzīvojumu spēlē ar slēpņu meklēšanu Mārtiņsalā, nūjošanā pa Ventas senleju, radošajā konkursā Tu esi tas, ko tu ēd. Tas vairāk bija domāts bērniem, lai veicinātu izpratni par sabalansēta un veselīga uztura nozīmīgumu. Darba stacijās tika iepazīta uztura piramīda, pareiza ēdiena izvēle, kā arī praktiskā uzdevumā – konkursā atklātas sakarības.

Saulainā un siltā diena bija pievilinājusi daudz skatītāju, bet viņi tomēr nepievienojās vietējo roņu pulciņam. „Ūdens silts, pelde ļoti patīkama, septembris vēl nav roņu laiks,” bilda Jeļena Miezīte. „Ūdens temperatūrai jābūt zem diviem grādiem. Taču līmenis gan ļoti augsts. Pat neatceros, kad tāds bijis šajā laikā.” Vēlāk peldētāji rīkoja diskusiju, ko nozīmē ūdens cilvēka veselībai. Augstais ūdens līmenis prasīja papildu drosmi arī no peldēšanas maratonista Raita Valtera, kurš, nopeldējis no Vijolīšu gravas līdz peldētavai, atzina, ka tāda straume sen nav pieveikta.

Dienas otrajā daļā tika atklāts otrs pludmales volejbola laukums, kurā pirmie to izmēģināja mūsu slavenie sportisti: Kristaps Šmits pārī ar Dāvi Fjodorovu pret Tomu Šmēdiņu un Klāvu Līdaku. Rezultāts 21:18. „Aizrautīga spēle, bet bez īpašiem pārsteigumiem, jo tās organizētas kā laukuma iesildīšanas sacensības,” secināja novada sporta skolas direktora vietnieks Ivo Solomahins.

Kuldīgas aktīvās atpūtas centra speciāliste Jana Bergmane norādīja, ka turpmāk šādas dienas veselības veicināšanas un profilakses projektā ar pašvaldības atbalstu pie ūdens būšot regulāri pavasarī. Tā kā šāds pasākums notika pirmoreiz, tas jāiedzīvina, lai kļūtu par pilsētas dzīves tradīciju.
Komentāri
Plezna
2017. gada 27. septembrī, 09:54
ivo labākais ar to laukuma iesildīšanu, bet ko var gribēt no parasts skolotāja, bet izrāvies vietniekos pa kluso...
Pievieno jaunu komentāru: