Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 04:31
+11° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Dūmi bez uguns

2017. gada 2. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Maija Jankovska
Dūmi bez uguns
Kuldīgas Centra vidusskolas audzēkņi Samanta Timošenko un Dāvis Drukmanis ar VUGD speciālistes Anetes Strazdiņas palīdzību mācībās uzlaiko ugunsdzēsēju aizsargtērpus. Katrs sver 12 kg, bet kopā ar gaisa baloniem, kas vajadzīgi, glābjot cilvēkus piedūmotā telpā, ekipējums ir pat divreiz smagāks.
Foto: Lāsma Reimane
Dūmi tiešām atstāja iespaidu. Pat zinot to, ka trauksme nav īsta, sajūta bija nedaudz biedējoša – tā atzinās Kuldīgas Centra vidusskolā aptaujātie skolēni, kuri piektdien iesaistījās plašās ugunsdrošības mācībās.
Ugunsdrošības dienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki bērniem stāstīja par rīcību ugunsgrēkā un par savu profesiju. Notika vairākas nodarbības, kā arī praktiskās mācības jeb evakuācija, kuras laikā skolā palaisti dūmi, lai simulācijā radītās sajūtas būtu pietuvinātas reālajai situācijai. Šoreiz piedūmots viens no ierastajiem evakuācijas ceļiem, pa kuru skolēni parasti atstāj ēku, līdz ar to mācību dalībniekiem nāktos izdomāt, kā rīkoties nestandarta situācijā.

VUGD prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Kurzemē Anete Strazdiņa atzīst, ka skola ar uzdevumu tikusi galā labi. Evakuācijai vajadzējis nedaudz vairāk kā četras minūtes, un tas esot labs rādītājs, jo skola ir liela – 646 audzēkņi, kā arī personāls.


Latvijā gada laikā ugunsgrēkos bojā iet vidēji 100 cilvēku, un nāves iemesls lielākoties ir saindēšanās ar dūmiem, nevis sadegšana.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: