Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 04:36
+11° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Skrundas novadā – sportiski un veselīgi

2017. gada 4. oktobrī, 02:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Skrundas novadā – sportiski un veselīgi
Eiropas sporta nedēļa Skrundas novadā beidzās ar kupli apmeklētu velobraucienu uz bijušo Padomju armijas pilsētiņu – veselīga dzīvesveida piekritējus sapulcējis vai nu interesantais maršruts, vai arī iespēja svaigā gaisā izbaudīt jauku, krāsainu rudens dienu.
Foto: Aivitas Staņevičas arhīvs
Ar kuplu dalību velobraucienā sestdien Skrundas pusē beidzās veselības uzlabošanai veltītā sporta nedēļa.
Kā stāsta novada sporta organizatore Aivita Staņeviča, skrundenieki jau vairākus gadus atbalsta Eiropas Komisijas aicinājumu veicināt ikviena iedzīvotāja iesaisti fiziskās nodarbēs. Šogad tās bija nūjošana un velosports. 28. septembrī pilsētas centrā sapulcējās vietējās aktīvistes, kurām pievienojās laidenieces, jo viņām izdevīgāk esot atbraukt uz kaimiņu novadu. Lai arī laiks todien bija dzestrs, omulīgā noskaņojumā un veiklā solī pa pilsētas ieliņām nostaigāti 5 km.

Daudz plašāk apmeklēts bija velobrauciens aizvadītajā sestdienā – ap pussimt riteņbraucēju. „Mūsu pulciņā bija gan ikgadējie dalībnieki, gan tie, kuri piedalās pirmo reizi, tostarp skrundenieku ģimenes, skolēni no Nīkrāces ekoskolas, riteņbraucējas no Laidiem un Vilgāles,” tā A.Staņeviča. „Varbūt viņus vilināja maršruts uz bijušo lokatora pilsētiņu, kur varēja noklausīties gida un vēstures entuziasta Inta Folkmaņa stāstījumu par šo vietu vairāk nekā pusgadsimta ilgumā, varbūt vienkārši iespēja izbraukt ar divriteni, izbaudot vienu no pēdējām saulainajām dienām rudens lapu krāšņumā.” Pēc ekskursijas pa pamesto militāro objektu visi devās nelielā izbraucienā, lai jaukā gaisotnē pie dīķa sarīkotu pikniku, kā arī noskatītos I.Folkmaņa sarūpēto Padomju armijas poligona bilžu arhīvu. Tas bija jau 18. Skrundas pašvaldības organizētais velobrauciens.

Sporta nedēļā iesaistījās arī citi novada pagasti. Nīkrācē organizēta pievilkšanās pie stieņa, viena diena veltīta vingrošanai, nūjošanai, trenažieriem. Rudbāržos līdzīgas sportiskās nodarbes papildinātas ar jautrām atrakcijām.
Komentāri
Iza
2017. gada 7. oktobrī, 22:45
Prieks, prieks, prieks! Aivita malacis, spēj sapulcināt ap sevi ļaudis
Pievieno jaunu komentāru: