Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 04:37
+11° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

„Kurzemē labāku neatradu”

2017. gada 4. oktobrī, 03:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Kurzemē labāku neatradu”
Kuldīgas slimnīcas ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas vadītāja Sanita Dzintare cienā klientus ar pansionāta pirmās dzimšanas dienas kūku.
Foto: Lāsma Reimane
Tā par ilgstošās sociālās aprūpes nodaļu Kuldīgas slimnīcā teic tās iemītniece Dzidra Līgute no Liepājas. „Šo vietu nevar saukt par pansionātu, tā ir senioru rezidence,” viņa pārliecināta.
GANDRĪZ KĀ ĢIMENE

2. oktobrī slimnīcas nodaļa jeb jaunais pansionāts svinēja gada jubileju. Ar koncertu viesojās Sv. Annas baznīcas ansamblis, Edgars Ziņģe (vijole) un Juris Kramēns (sintezators). Protams, bija gan sveicēji, gan svētku kūka, gaisā tika laisti baloni ar labām domām nākamajam gadam.

Nodaļas vadītāja Sanita Dzintare priecājas, ka gads pagājis labi, lai arī ne vienmēr viegli: „Mūsu pulciņš papildinājies – 50 vietās ir 47 klienti. Ir tādi cilvēki, kuri aizgājuši mūžībā. Tā mums klājas: vienā dienā svinam dzimšanas dienu, citā – jāiet uz bērēm. Par katru, kurš saslimst vai aiziet, ļoti pārdzīvojam. Cenšamies, lai vairāk būtu koncertu, interesantu pasākumu, ņemam vērā klientu vēlmes. Vasarā vairāk gājām laukā. Izskatās, ka cilvēki ir apmierināti, pie jaunajām mājām pieraduši. Prieks par tiem, kuri iesaistās nodaļas dzīvē un daudz palīdz. Darbinieki pamainījušies – nav gluži tā komanda, ar kuru sākām.”


TE UN CITUR

Svētkos zālē pamazām pulcējās iemītnieki. Arnis Narvaitis, kurš pārnācis no pansionāta Venta, teic: „Tur apkārt bija vairāk zaļumu, liels dārzs ar ābelēm un ogu krūmiem. Pasākumi te ir labāki – tur bija pļavā jāiet, bet te vasarā varēja smuki pasvinēt. Darbinieces labas, daudzas atnāca līdzi no Ventas, citas nākušas klāt.”

Dz.Līgute stāsta: „Par Kuldīgas pansionātu uzzināju dīvainā kārtā – televīzijā skatījos raidījumu, kurā stāstīja, ka te jauns pansionāts. Es visu vasaru pa Kurzemi biju braukājusi pansionāta meklējumos, bet nevienā man nepatika. Kad atbraucu šurp lūkoties, nemaz projām negribēju braukt. Vieta bija, un es pieteicos.

Ne brīdi nenožēloju. Jaunas un skaistas telpas, viss tīrs un sakopts. Personāls – eņģelīši! Tikai jāpasaka, ko gribi, un iespēju robežās viss tiks izdarīts. Ļoti liels pluss ir tas, ka soļa attālumā ir slimnīca – mediķi palīdzēs kaut nakts laikā. Brauc mācītājs Mārtiņš Burke-Burkevics no Annas baznīcas – brīnišķīgs mācītājs gan jauniem, gan veciem ļaudīm. Atbrauc arī mācītājs Jānis Jūrmalis no baptistu draudzes.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: