Vārda dienu svin: Hermīne, Estere
Pirmdiena, 2018. gada 16. jūlijs, 08:02
+21° C, vēja ātrums 1.5 m/s, Z-A vēja virziens

Tūrisma idejas – kā no pārpilnības raga

2017. gada 6. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Tūrisma idejas – kā no pārpilnības raga
Novada domes jaunā tūrisma komisija rosīgi iesaistās Kuldīgas aktīvās atpūtas centra direktora Arta Gustovska (vidū) ierosinātajā prāta vētrā.
Foto: Daina Tāfelberga
Kuldīgas novada domes jaunās tūrisma komisijas pirmā sanāksme notika neierasti rosīgā gaisotnē, jo tās vadītājs, Kuldīgas aktīvās atpūtas centra (KAAC) direktors Artis Gustovskis katram lika pateikt vismaz trīs idejas, kā pilsētu padarīt iebraucējiem aizraujošāku.
LIELS, RADOŠS PARKS

Lai neatkārtotos, pašvaldības un Kuldīgas attīstības aģentūras pārstāvji vispirms izklāstīja ieceres, kas jau tiek īstenotas. Pēc tam visi uz lapiņām sarakstīja savas idejas Kuldīgas glābšanas plānam, kā A.Gustovskis nodēvēja jauno tūrisma attīstības programmu. Pēc aizrautīgām diskusijām izvirzītas prioritātes. Viena no biežāk pieminētajām – ģimeņu un mākslas parks, tam piemērotas būtu pļavas Sūru ielā vai bijušā Vulkāna degradētā teritorija. Komisija bija vienisprātis, ka šīs vietas atbilst tematiskām nodarbēm, bērnu atrakcijām un radošai atpūtai. Tā būtu kā Mazā Baltija.

Vairākkārt ierosināts pilsētā atdzīvināt centram pieguļošās ieliņas, kā arī izveidot Kuldīgā tādu kā brīvdabas muzeja kvartālu, kas stāsta par dažāda veida pazaudētajiem arhitektūras elementiem, ūdenspumpīšiem, mazdārziņiem. Tam varētu atvēlēt kādu sētu vai parku, kur to visu redzēt vienkopus.


100 LIETAS

Tā kā gandrīz jau klāt Latvijas simtgade, šai tēmai varētu pievērsties arī tūrismā, piemēram, aicinot Kuldīgā savākt 100 lietas (saskaitīt kaķus, nofotografēt durvis vai rokturus u.tml.). To varot saistīt ar ielu mākslas un mūzikas festivāla ideju, ko jau agrāk izteicis A.Gustovskis un atbalstījusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Tas paredz jaunajā pilsētas daļā izveidot Baltijas mēroga festivālu, kurā katru gadu pie mums ierastos profesionāli mākslinieki un mūziķi, veidotu sienu gleznojumus uz vecām katlumājām, citām saimnieciskām ēkām un padomju laika daudzdzīvokļu namu neestētiskajām sienām.

Ierosināts paplašināt kino iespējas – radīt taku pēc kādas filmas motīviem u.tml. Noderētu arī nestandarta kinozāle kā Siguldā, papildinot to ar gultām un mīkstiem krēsliem, divguļamām gultām, kafejnīcu.


KĀZAS, UPES, TILTIŅI

Izskanēja piedāvājums Kuldīgu veidot par kāzu pilsētu. Venta, ūdenskritums, vecpilsētas romantisms jau tagad pievilina daudzus jaunos pārus. Var viņiem radīt kompleksu piedāvājumu: no iešanas pār tiltiem līdz bēgošām līgavām, mielastam Rātslaukumā utt. Margas tiltiņam pār Jēkaba kanālu ceļā uz Mārtiņsalu tagad nokarinātas dažādām atslēgām. Tas varētu būt īpašs dizaina objekts ar atgriezenisku saikni – ar lojalitātes programmu kāziniekiem, kuri iegādājas karti. Vēl tika minēta ekskursija pa Alekšupīti ar gumijas zābaku nomu KAAC; mākslinieku darbnīcas, kurās stikla un citus bezatlikumu atkritumus pārvērš mākslas priekšmetos, ko var pārdot kā suvenīrus; zivju ķeršana murdos kā senos laikos; ceļojums pa Ventu, kad līdz ūdenskritumam var aizbraukt ar pontonu; lāzeru šovi Pilsētas dārzā; atvērta arheoloģija Pilsētas dārzā, kas ļauj tūristiem ielūkoties, kas apslēpts zem zemes.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: