Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 04:34
+11° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Kam ir, ar ko, tas dižojas

2017. gada 11. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Kam ir, ar ko, tas dižojas
Foto: Laila Liepiņa
Kuldīgas novada pagastu ļaudis zina: oktobra sākumā būs diena, kurā ierastā pieticība jāmet pie malas un dižoties ar savu veikumu jādodas uz Hercoga Jēkaba gadatirgu Kuldīgas Pilsētas dārzā.
Arī aizvadītajā sestdienā tirgus bija bagātīgs gardiem ēdieniem, dzērieniem, pašu darinājumiem, dziesmām, dejām un citu izklaidi. Apmeklētāji nejutās vīlušies. Bija gan Padures Klētnieka Kriša koča jeb grūbu biezputra, gan Vārmes dārzeņu sautējums, gan dažnedažādas pankūkas. Turlavas stendā varēja iegādāties Jura Zauera pašaudzēto tabaku, bet pie kabilniekiem nomēģināt slaveno Krodzinieka šļuku. Rendenieki dižojās ar ķirbju eļļu un smiltsērkšķu labumiem. Netrūka rokdarbu, dārza velšu, konservējumu, kūku, vīna, sieru un pat vēžu.


KALENDĀRS JAU GATAVS. Pirmo reizi Hercoga Jēkaba gadatirgū dižoties devās arī Kurzemnieks – veselu gadu lolotajā Latvijas simtgades kalendārā fotogrāfs Modris Rubenis iemūžinājis Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novada cilvēkus un darbu, ko viņi dara no sirds. Par izdevumu un stāstiem, kas to apvij, tirgū bija liela interese. Kalendāru var iegādāties Kuldīgā Kurzemnieka redakcijā, Zvaigznes grāmatnīcā, veikalā Dārziņš un aktīvās atpūtas centrā (Baznīcas ielā 5), Skrundā – veikalā Jumis, Alsungā – veikalā Kristīne. Bet pie laikraksta abonentiem tas nonāks līdz ar nākamā gada pirmo numuru 3. janvārī.


AR BĒRNĪBAS GARŠU. Turlavniece Anda Zauere piedāvāja gardumus ziemai. Marinētie tomāti šoreiz iznākuši tādi stingrāki, bet biešu zupas sagatave, ko var ēst arī kā salātus, bija tā maigākā. Visātrāk izpirkts paprikas lečo.


TRUŠI HOBIJAM UN IZTIKAI. Netrūka ne dzīvu kazu, ne zirgu, ne vistu. Alda no Gudeniekiem atvedusi trīs trusīšus. Viens atrada jaunus saimniekus, bet pārējie sagādāja prieku lieliem un maziem skatītājiem: „Manā saimniecībā vēl kādi 60 palikuši, bet uz ziemu skaits jāsamazina. Truši ir hobijs un arī iztikšana.”


TIK GARŠĪGI! Līdzās jau citugad redzētajai mucai, kurā acu priekšā tiek kūpinātas zivis, kas teju vai mutē kūst, šogad gozējās Pelču uzņēmumā Vēži audzētie vēži. Inita no Ventspils teic: „Nopirku katram mājiniekam pa vienam. Vakarā ēdām un priecājāmies – labāks par visām garnelēm un citām jūras veltēm veikalā.”


BĒRNU PRIEKAM. Gadatirgus jaunums šogad bija SIA Annels karuselis muzeja pagalmā. Bērni, kā ierasts, varēja arī piedalīties radošajās darbnīcās kopā ar rūķiem no Kuldīgas izglītības iestādēm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: