Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 04:35
+11° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Iecerēta Kuldīgas tehnikuma pilsētiņa

2017. gada 11. oktobrī, 08:00
Raksta autors: Maija Jankovska
Iecerēta Kuldīgas tehnikuma pilsētiņa
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma direktore Dace Cine konventam rāda jaunā tehnoloģiju centra metu. Centrs atradīsies vecās slimnīcas terapijas ēkas vietā, un to plānots pabeigt līdz 2020. gadam.
Foto: Maija Jankovska
Darba vidē balstīta izglītība un tehnikuma kampuss jeb audzēkņu pilsētiņa bija galvenie temati Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma konventa sanāksmē vakar.
Konventa locekļi tika iepazīstināti ar iepriekšējā mācību gada galvenajiem sasniegumiem, tostarp labi iesākto programmu gaļas produktu ražošanā, kas tehnikumam bijusi pirmā pieredze, veidojot darba vidē balstītu apmācību. Tā paredz, ka lielākā daļa (70–75%) nodarbību notiek uzņēmumā, tikai atlikusī – mācību iestādē. Tika spriests, kā šādu pieeju ieviest arī citās programmās, lai tās tuvinātu reālajai darba videi. Kā uzskata konventa goda loceklis, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas izpilddirektors Andis Lejiņš, pieejas ieviešanu apgrūtina Izglītības un zinātnes ministrija, kuras ierēdņiem diemžēl trūkstot izpratnes par profesionālo izglītību.

Kā ilgtermiņa uzdevums apspriesta kampusa izveide. Kā norāda tehnikuma direktore Dace Cine, tas būtu ļoti nozīmīgs faktors Latvijas rietumu daļas attīstībā, ļaujot audzēkņiem mācīties tuvāk mājām. Pirmie soļi jau sperti: tehnikums nodrošina daudzveidīgu programmu klāstu cilvēkiem visa mūža laikā no 15–16 gadiem līdz nenoteiktam vecumam; Pilsētas laukumā izveidota dienesta viesnīca ar labiem dzīves apstākļiem; tiek radīta vide, kurā var sadarboties dažādu jomu pārstāvji, projektos var iesaistīt ārzemju mācībspēkus un audzēkņus.

Kampuss paredz arī tehnikuma apkārtnes attīstību. Kā redzamākās pārmaiņas plānots tehnoloģiju centrs vecās slimnīcas terapijas korpusa vietā. Jaunās telpas paredzētas pārtikas ražošanas apguvei, mācību restorānam un konditorejai, tajās būs vieta arī koka restaurācijas un dizaina mācību telpām. Vairāk nekā miljons tiks ieguldīts iekārtās, būvniecībā – gandrīz četri miljoni eiro.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: