Vārda dienu svin: Daiga, Dinija
Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris, 10:49
+12° C, vēja ātrums 2.1 m/s, D-DA vēja virziens

Stāsti kopā ar aktrisi

2017. gada 13. oktobrī, 05:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Stāsti kopā ar aktrisi
Zane Jančevska jau 30 gadus ir aktrise, bet Latvijas Mūzikas akadēmijā apgūst etnomuzikoloģiju, tāpēc uzsver, ka būtiska ir mutvārdu mantojuma saikne ar muzikālo. Attēlā – Zane ar ģimenes mīluli Midagoru.
Foto: Zanes Jančevskas arhīvs
Kuldīgas vecajā rātsnamā tiek dibināta jauna tradīcija – turpmāk pirmdienas vakaros novada ļaudis aicināti vakarēt kopā ar Nacionālā teātra aktrisi Zani Jančevsku: stāstīt stāstus par dzimtas vai apkaimes pagātni, kopā uzdziedāt.
„Ir doma katru pirmdienas vakaru pulcēt cilvēkus no Kuldīgas un pagastiem, lai mācītos Kurzemes etnogrāfiskās dziesmas un klausītos nostāstus, kas katrā dzimtā noteikti saglabājušies,” skaidro Zane. „Vecuma ierobežojuma nav, pasākums bez maksas. Tā būs kā vakarēšana. Mēs varētu muzicēt un varbūt ar laiku to kaut kur parādīt.

Vēl aizvien daudzās ģimenēs ir apslēptas vērtības, kas aizmirstas vai arī vairs netiek par tādām uzskatītas. Mūsu kultūrtelpā ienāk daudz ietekmju no ārpuses, kas mūsu tautai nav raksturīgas un varbūt nav vajadzīgas. Ceru, ka pagastos ir daudz kas, ko vērts celt saulītē: nostāsti par dzimtām, apdzīvotām vietām utt.” Zane spēlēs kokli un cer, ka ar laiku pievienosies vēl kāds muzikants: „Noteicošā loma nebūs muzicēšanas kvalitātei, bet gan kopābūšanai.”

Kuldīga izvēlēta tāpēc, ka Zanes mammas dzimta nāk no Ēdoles pagasta, kur tās saknes iesniedzas vairākos gadsimtos.


Pirmā tikšanās 16. oktobrī 18.00 Kuldīgas vecajā rātsnamā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: