Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:04
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Kabilnieki uzklausa, kā dzīvot labāk

2017. gada 23. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Kabilnieki uzklausa, kā dzīvot labāk
Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa Kabiles iedzīvotājus iepazīstina ar jauno pagasta pārvaldes vadītāju Elīnu Osi.
Foto: Daina Tāfelberga
Lai skaidrotu pašvaldības reformu un atbildētu uz iedzīvotājiem svarīgiem jautājumiem, pagājušonedēļ uz Kabili devās Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa, izpilddirektores vietniece Agnese Buka, kā arī Vārmes pārvaldes vadītāja Lelde Ose, kurai bija uzdots kaimiņpagastu pieskatīt līdz jauna pārvaldnieka iecelšanai.
DAUDZ IZDARĪTS

Kabile ir viens no pagastiem, kurus reforma skārusi vairāk, jo mainīta pārvaldes vadība – Tālivalža Bergmaņa vietā uz trīs mēnešu pārbaudes laiku tikko iecelta Elīna Ose no Vārmes. I.Bērziņa jau sākumā uzsvēra, ka ar bijušo pārvaldnieku sadarbība bijusi laba, viņš pagastā izdarījis daudz laba un nav aizdzīts prom no amata, bet pats esot devis vietu kādam jaunākam. T.Bergmanis uz sapulci gan nebija atnācis. Jauna vadītāja izvēle bija viens no svarīgākajiem jautājumiem, par to iepriekš jautāts arī rakstiski.


TAGAD BŪS VIETĒJĀ

I.Bērziņa uzskata: nebūtu labi tik plašā auditorijā iztirzāt personālijas un to, kāpēc no 14 pretendentiem izvēlēta tieši E.Ose. „Neskaitījām punktus un nelikām atzīmes. Katrs komisijas pārstāvis lēmumu pieņēma pēc saviem kritērijiem. Man nebija tik svarīga kandidāta izglītība, jo visu var iemācīties, ja ir spējas un vēlme ieguldīt darbu pagasta attīstībā,” tā domes priekšsēde. E.Ose līdz šim dzīvojusi Vārmē, tur pārvaldē strādājusi par sekretāri, bet tagad ar ģimeni pārcēlusies uz Kabili. „Ceru, ka pieņemsiet un ka sastrādāsimies. Gaidīšu jebkuru jautājumu, sūdzību vai ierosinājumu,” viņa teica.


STRĀDĀS TAUPĪGĀK

Tāpat kā citos pagastos, arī Kabilē nedaudz samazināts darbinieku skaits, un par grāmatvedību, informācijas tehnoloģijām, kā arī ceļu un transportu centralizēti atbild novada dome. A.Buka piebilda, ka, vairākus mēnešus apbraukājot un izpētot pagastus, secināts – jādzīvo taupīgāk: „Ir tādi pagasti, kas platības un iedzīvotāju ziņā ļoti līdzīgi, bet pārvaldē strādājošo skaits krasi atšķiras. Tas liecina, ka, saimnieciski strādājot, to pašu darbu var tikpat labi izdarīt mazāk cilvēku.

Protams, vēsturiski veidojušās ekonomiskas un kultūras atšķirības, un mēs domājām tādā virzienā, lai to neizjauktu, bet optimizētu. Lai naudu ietaupītu un ieguldītu visu iedzīvotāju labā, piemēram, par ietaupīto uzbūvējot jaunu celiņu, sakārtojot laukumu.”


UGUNSDZĒSĒJIEM JĀBŪT

Iedzīvotāji prasīja, kas notiks ar vietējo ugunsdzēsēju depo. Pēc domes priekšsēdes teiktā, pieredze rādot, ka tas pagastā noteikti vajadzīgs un jādara viss, lai būtu arī turpmāk: jāremontē dzēsēju mašīna, jo jaunu nopirkt diez vai varēs, jāiziet tehniskā apskate, iespējams, jāatjauno brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, kas var iegūt finansējumu. Savu atbalstu solījusi arī valdība. L.Ose dalījās Vārmes pieredzē, kur esot tikpat veca mašīna bez tehniskās apskates, bet ļoti noderīga, jo ugunsnelaimes nevar prognozēt. Pavasarī degusi kāda saimniecības ēka, un, ja nebūtu vietējo glābēju, līdz brīdim, kamēr atbrauc dzēsēji no Kuldīgas, sekas būtu daudz briesmīgākas.


JAUTĀ PAR DZĪVOKĻIEM

Kāds vīrs jautāja, kā tiek piešķirti dzīvokļi. Mājā, kurā viņš dzīvo, jau labu laiku tie ir arī brīvi, it kā pieteikušies īrnieki, bet lēmuma nav. Tuvojas ziema, māja jāapsilda pašiem, tāpēc svarīgs ikviens iemītnieks. I.Bērziņa atbildēja, ka dzīvokļu lietas tiek kārtotas pēc pašvaldības saistošajiem noteikumiem, kas izveidoti saskaņā ar likumu. Konkrētāk varēšot pateikt vēlāk un individuāli.


PAR POLITUIKU NEGRIB RUNĀT

Vēl kabilnieki interesējās par ceļiem, apkuri skolā, autobusiem, pārrunāja laika apstākļus rudenī, kultūras norises.

Novada domes deputāta Ērika Pucena un rendenieka Ģirta Zvirbuļa jautājumus par Snēpeles skolas likvidēšanu un vēlēšanu programmās solīto I.Bērziņa atlika, jo politiskām diskusijām neesot īstais laiks un vieta.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi