Vārda dienu svin: Daiga, Dinija
Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris, 10:49
+12° C, vēja ātrums 2.1 m/s, D-DA vēja virziens

Piektie ir gudrāki par lapsēnu Guni

2017. gada 23. oktobrī, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Piektie ir gudrāki par lapsēnu Guni
Konkursā "Vai esi gudrāks par lapsēnu Guni?" piedalījās gandrīz 70 piektklasnieku no Kuldīgas novada.
Foto: Laila Liepiņa
Spēlēt "šļūteņu boulingu" un uzvilkt mugurā ugunsdzēsēja tērpu – tas Kuldīgas novada 5. klašu audzēkņiem konkursā "Vai esi gudrāks par lapsēnu Guni?" licies visaizraujošākais.
KĀRDINOŠA BALVA

Konkursu rīkoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde kopā ar pašvaldības izglītības nodaļu. Sacentās 23 komandas, katrā pa trim skolēniem. Lai kāds būtu vietu sadalījums, visu jauniešu ieguvums ir gan padziļinātas zināšanas par ugunsdrošību, gan rīkotāju sagādātais pārsteigums – dziedošā ugunsdzēsēja Jāņa Buķeļa uzstāšanās. Bet uzvarētājiem bērnu un jauniešu centrs (BJC) sagādājis kārdinošu balvu – braucienu uz Ugunsdzēsības muzeju Rīgā.


ZINĀŠANAS UN VEIKLĪBA

„Konkurss notika divās daļās: jāsagatavo mājasdarbs – plakāts par drošību ziemā, otrā daļa – visām komandām jāiziet 12 kontrolpunkti Kuldīgas ugunsdzēsēju ēkā,” stāsta VUGD prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa. „Jautājumi bija visdažādākie: jāzina ugunsdzēsēju dienesta pakāpes, tas, cik sver ekipējums, kas jāsaka dispečeram, piezvanot uz 112. Zināšanas pārbaudītas pamatīgi, bet bija arī veiklības uzdevumi – ugunsdzēsēju boulings un ekipējuma uzvilkšana uz laiku.” Notika arī Valsts policijas lekcija par drošību.


VISLABĀK PATICIS EKIPĒJUMS

No Ēdoles atbraukusi visa klase – divas komandas. Skolotāja Aiga Ciekale atklāj, ka norādes par to, kas konkursā būs jāzina, ietvertas jau nolikumā: „Informāciju varēja meklēt Ugunsdzēsības likumā un dienesta mājaslapā. Kas nu kuram no tā visa šķita svarīgs.” Zināšanas par drošību iekļautas daudzos mācību priekšmetos: „Es mācu vizuālo mākslu, mājturību un informātiku. Tikko ņemam rokās šķēres, runājam par drošību, tikko strādājam virtuvē, tiek atgādināts par ugunsdrošību. Mēs, skolotāji, esam atbildīgi par to, kas skolā notiek. Tāpēc labāk atgādināt vēlreiz un vēlreiz. Cits jautājums – vai bērni to sadzird.” Piedalīties konkursā  skolēni nav bijuši jāmudina – pieteikušies paši un labprāt braukuši.

Kādai Kuldīgas 2. vidusskolas komandai vislabāk paticis kontrolpunkts, kurā ātri jāuzvelk ugunsdzēsēja tērps.

Tas tāpat kā šļūteņu boulings licies aizraujoši arī vienai Kabiles komandai. „Visas atbildes uz jautājumiem nezinām, bet mēģinām izdomāt,” skaidro skolēni. Interesanti bijis arī pēc nozīmības salikt visas dienesta pakāpes. Tā kā komandā ir jaunsargs, izpratne par šo uzdevumu bijusi. Pirms konkursa skolēni lasījuši ugunsdzēsības noteikumus: „Nemaz tik garlaicīgi tie nav. Ja būtu ilustrācijas, būtu vēl labāk.”REZULTĀTI
1. Kuldīgas Centra vidusskolas komanda Trīs sērkociņi.
2. Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas komanda Alternatīvais trijnieks.
3. Kuldīgas pamatskolas Superdzēsēji. Viņi ieguva arī VUGD simpātiju balvu par labāko mājasdarbu.

Laikraksta Kurzemnieks simpātiju balva – trīs termokrūzes – tika Vārmes pamatskolas komandai Ugunīgie. Valsts policijas balva – Turlavas pamatskolas Turguntiņiem. BJC un brokastu pārslu uzņēmuma Milzu! simpātiju balva – Laidu pamatskolas Lieliskajam trijniekam un Kuldīgas Centra vidusskolas Guntiņai uguntiņai.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: