Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:03
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Izbūvētas ielas uzņēmēju atbalstam

2017. gada 25. oktobrī, 05:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Izbūvētas ielas uzņēmēju atbalstam
Pārbūvētajai Dārzniecības ielai Kuldīgā tagad ierīkotas platas ietves un apgaismojums.
Foto: Lāsma Reimane
„Meistaru ielas būvniecība, Dārzniecības un Siltumnīcu ielas pārbūve Kuldīgā tuvojas noslēgumam, un tas uzlabos piekļuvi teritorijai, kurā darbojas vairāki uzņēmumi,” skaidro pašvaldības projekta vadītājs Matīss Upītis.
Kopumā darbu gaita bijusi raita, tomēr klimatiskie apstākļi to pamatīgi aizkavējuši. Darbs sākts janvārī, bet laika apstākļu dēļ uzreiz paņemta tehnoloģiskā pauze. Pirms tam bijusi iepirkuma pārsūdzība un citi faktori, kurus pašvaldība kā pasūtītāja nav varējusi ietekmēt. Celtniecība tā īsti sākusies marta beigās. Tagad palikusi bruģēšana un dažas ietves. Objektā strādā pilnsabiedrība SC&I, kurā ietilpst Saldus ceļinieks un Ceļu būvniecības sabiedrība „Igate”.

Speciālists turpina: „Dārzniecības iela rekonstruēta visā garumā līdz pat Virkas ielai, ir pārbūvēts Siltumnīcu ielas posms līdz iebrauktuvei Kuldīgas komunālo pakalpojumu bāzē, bet Meistaru iela gandrīz vai uzbūvēta no jauna. Nobrauktuve tai izveidota jau agrāk – Ventspils ielas rekonstrukcijā.

Būtiski, ka ierīkotas jaunas inženierkomunikācijas – lietusūdens novadsistēma, kanalizācija un ūdensapgāde, jauni ugunsdzēsības hidranti, kas kokapstrādes uzņēmumiem ir ļoti svarīgi. Dārzniecības ielā ir jaunas ietves un riteņbraucēju celiņi.

Tagad uzlabota piekļuve Kuldīgas ziemeļu daļas industriālajai teritorijai. Lielākais uzņēmums ir Stiga RM, kas jaunas rūpnīcas celtniecībā iegulda ļoti lielas investīcijas un ir ieguvis Eiropas Savienības atbalstu. Vēl šajā apkārtnē atrodas Latvijas Autoceļu uzturētājs un citi.

Lai ielu projektam iegūtu Eiropas finansējumu, pamatnosacījums bija darbavietas: pieteikumā paredzējām 84 jaunas darbavietas, bet jau ir radušās 140 un plānotas vēl vismaz 25. Bet elektrības tīkli uzlaboti citā – Sadales tīkla – projektā, lai visas ražotnes tiktu nodrošinātas ar pietiekamu jaudu.”

M.Upītis uzsver, ka būvniecība ritējusi diezgan raiti, un saka paldies iedzīvotājiem, kuri bijuši saprotoši. „Viena no lielākajām problēmām, kas daudziem sagādāja neērtības, bija apbraucamais ceļš pa Virkas ielu. Visu laiku tas bijis slēgts, un tam nav izveidota laba pamatne, tāpēc celtniecības laikā bija sarežģīti to uzturēt kārtībā.

Būvnieki centās to darīt, bet sliktie laika apstākļi tam traucēja.”


Projekts Meistaru ielas izbūve, Dārzniecības ielas un Siltumnīcu ielas rekonstrukcija Kuldīgā, Kuldīgas novadā
Kopējās izmaksas ir 1 913 956,64 eiro ar PVN:
* 85% (jeb 1 626 863,14 eiro) – Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsts,
* 4,5% (86 128,05 eiro) – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansējums,
* 10,50% (jeb 200 965,45 eiro) – Kuldīgas novada pašvaldības finansējums.
Komentāri
uhtii
2017. gada 26. oktobrī, 09:19
Tā runā, ka Eiropas naudiņu pilsēta zaudēšot.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi