Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:05
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Slimnīcai nākamais gads esot cerīgs

2017. gada 15. novembrī, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Slimnīcai nākamais gads esot cerīgs
„Viss, kas piecos gados panākts Kuldīgas slimnīcā, ir sasniegts pašu spēkiem ar pašvaldības un privāto partneru atbalstu par spīti nepietiekamajam valsts finansējumam,” saka slimnīcas kontrolārsts Āris Pētersons.
Foto: Aivars Vētrājs
„Kuldīgas slimnīca ir un būs, neviena nodaļa netiks likvidēta, un pakalpojumu klāsts un apjoms tikai pieaugs,” tik optimistiski par nākotni runā kontrolārsts Āris Pētersons.
Komentējot to, ka ilggadējais slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis gatavojas šo vietu atstāt un pievērsties privātajam biznesam, Ā.Pētersons uzsver, ka vadības maiņa neietekmēšot uzņēmuma virzību uz stabilitāti un attīstību.

Savukārt par izmaiņām veselības finansēšanas sistēmā speciālists saka: „Ir palaista garām iespēja nākamgad veselības aprūpi sakārtot. Papildu nauda ir, bet tā būs divus vai divarpus gadus. Ja netiks panāktas izmaiņas domāšanā, viss ies pa tām pašām sliedēm ar tām pašām kļūdām.”


AR KO LEPOJAS

„Piecos gados slimnīcas lielākie sasniegumi ir divas jaunas nodaļas – rehabilitācijas un ilglaicīgās sociālās aprūpes, kā arī ambulatorās daļas izaugsme: ginekoloģijas un grūtniecības novērošanas kabineta un hemodialīzes nodaļas atklāšana, jaunas speciālistu konsultācijas u.c. Izveidojusies cieša sadarbība ar privātajiem partneriem.

Pakalpojumi, ar ko lepojamies īpaši, ir rehabilitācija, artroskopiskās operācijas ceļu un plecu locītavām, laparoskopiskās ginekoloģiskās operācijas, uroloģiskās operācijas, dzemdību palīdzība. Septiņos gados Kuldīgas slimnīcā vidēji gadā pieņemts vairāk nekā 600 dzemdību. 2011. gada rekordu – 651 – šogad ceram pārsniegt.

Ar 1. janvāri valsts paredzējusi neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā apmaksāt sešas speciālistu dežūras 24 stundas diennaktī, par kurām līdz šim maksājām paši. Piecos gados kolektīvs papildinājies ar 19 ārstiem, 13 rehabilitācijas speciālistiem, četrām medicīnas māsām un vecmātēm. Tomēr joprojām piedāvājam darbu dažāda profila speciālistiem un medicīnas māsām.”


KO VARĒTU IZMANTOT VAIRĀK

„Iedzīvotāji varētu daudzas iespējas izmantot vairāk, piemēram, modernās fizikālās medicīnas procedūras, sāls istabu un masāžu rehabilitācijas nodaļā, arī gastroenterologa konsultācijas. Kopš oktobra ķirurga onkologa konsultācijas sniedz pieredzējušais Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs Aldis Doļģis. Kuldīgā atkal iespējamas vairogdziedzera operācijas, jo te sākuši strādāt divi pieredzējuši ķirurgi.

Savukārt ambulatorajai daļai pielikums nākamgad būs minimāls, un pavisam traki būs ar dienas stacionāra operācijām. Daļa var kļūt par maksas pakalpojumu, piemēram, žultspūšļa vai trūces operācija.”


JAUNI NODAĻU VADĪTĀJI UN SPECIĀLISTI

„Dzemdību un ginekoloģijas nodaļu no 1. novembra vada Natālija Gailīte, bet neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļu – Ilze Runce. Iepriekšējās vadītājas Ilze Smiltāne un Antra Mālniece bez tiešā darba vēl apmācīs un vadīs jaunos speciālistus.

Pēdējos gados cenšamies jaunus darbiniekus iesaistīt visos līmeņos un atbildīgu darbu uzticēt arī viņiem. Pozitīvi piemēri ir vecākā vecmāte Laura Skuja un sociālās aprūpes nodaļas vadītāja Sanita Dzintare. Operējošo ginekologu skaitam pievienojies pieredzējušais Māris Arājs, labu sagatavotību apliecina trīs šīs specialitātes 4. kursa rezidenti. Ķirurgu rindas papildinājuši Ilze Runce un Aldis Doļģis ar Stradiņa slimnīcas pieredzi, kuri sniegs arī valsts apmaksātas konsultācijas. Slimnīcā atgriezusies sertificētā pediatre un veselības aprūpes vadītāja Laima Jansone. Bet līdzās pieredzējušiem kolēģiem prasmes apgūst piecas jaunāko kursu rezidentes pediatrijā, internajā medicīnā un dermatoloģijā.

Ambulatorās maksas konsultācijas divreiz mēnesī sniedz sertificēta gastroenteroloģe un topošā endoskopiste Linda Erne no Liepājas. Reizi mēnesī rehabilitācijas nodaļā pieņem tehniskais ortopēds Roberts Hrapunovs. Valsts nauda piešķirta bērnu fizikālās medicīnas procedūrām, to dara medicīnas māsa Jana Balode. Par maksu pieejama arī sāls istaba, masāža. Esam uzrunājuši vēl piecus kolēģus, kuri pēc iepazīšanās ar slimnīcu neizslēdz iespēju tuvākajā nākotnē iekļauties mūsu kolektīvā.”


MUDINA SADARBOTIES

„Veselības ministrija mūs mudina ciešākai sadarbībai ar Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu Ventspilī, ar kuru profesionāli gan sadarbojamies, gan konkurējam. Sākotnēji pat apsvērām veidot kopuzņēmumu, jo no biznesa un ekonomijas viedokļa tas būtu izdevīgi. Lai tas tā būtu arī pacientiem, vajadzīga vienota izpratne no pašvaldību puses un valsts garantijas. Diemžēl valsts politika nozarē ir mainīga, lēmēju izpratne par tās nozīmību un izmaksām – nožēlojama. Tāpēc pašlaik varam runāt tikai par iespējamu sadarbības līgumu. Sadarboties ir jēga tikai tad, ja ieguvēji ir pacienti un pakalpojumu klāsts paplašinās.”
Komentāri
Gundega
2017. gada 16. novembrī, 09:15
Ieteiktu Ā. Pētersona kungam vairāk ieklausīties pacientos , tad iespējams Veselības inspekcija tur neviesotos tik bieži un nekonstatētu rupjas kļūdas dažu ārstu rīcībā. Visbeidzot, kad tas tiek konstatēts - uzmeklēt cietušos - un tīri cilvēcīgi atvainoties savu padoto vārdā!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi