Vārda dienu svin: Ritma, Ramona
Piektdiena, 2018. gada 20. jūlijs, 19:45
+22° C, vēja ātrums 4.6 m/s, Z-ZR vēja virziens

Kuldīgas vecpilsēta - Latvijas ainavu dārgumu krātuvē

2017. gada 18. novembrī, 21:49
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Kuldīgas vecpilsēta - Latvijas ainavu dārgumu krātuvē
Foto: "Kurzemnieka" arhīvs
Kurzemes plānošanas reģionā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļauta arī Kuldīgas vecpilsētas ainava ar Ventas rumbu, seno tiltu un Alekšupīti.
Kurzemes plānošanas reģionā ainavu dārgumu krātuvē tiks iekļautas desmit: Kuldīgas vecpilsētas ainava ar Ventas rumbu, seno tiltu un Alekšupīti, Jūrkalnes stāvkrasta ainava, Kolkasraga ainava, Liepājas Ostas promenādes ainava, Popes muižas un apkārtnes ainava, Papes Ķoņu ciema un Kurzemes seno zvejniekciemu ainavas, Abavas ielejas ainava no Sabiles Vīna kalna, Talsu vecpilsētas ainava, Usmas ezera ainava, Ziemeļu mola un fortu ainava Liepājas Karostā.

Visu 50 ainavu atrašanās vietas un fotogrāfijas var aplūkot kartē: http://www.ainavudargumi.lv/top-karte/

Līdz nākamā gada 14. februārim ikviens aicināts vietnes www.ainavudargumi.lv sadaļā 50 ainavu dārgumu saraksts iesniegt savus atmiņu stāstus, nostāstus, leģendas, fotogrāfijas un citus attēlus, vēlējumus nākotnei par krātuvē iekļautajām ainavām un to saglabāšanu, izvēloties ainavas no reģiona saraksta vai kartes.

Ja savus atmiņu stāstus par notikumiem un zīmīgām personībām vēlaties gatavot rokrakstā vai iesniegt citus materiālus (avīžu rakstus u.c.), lūgums tos ieskenēt un sūtīt uz e-pastā ainavudargumi@varam.gov.lv.

No iesūtītajiem fotoattēliem, stāstiem un vēlējumiem 2018. gadā tiks veidotas reģionālās izstādes un organizētas diskusijas. Diskusijās runās par to, kādu Latviju vēlamies redzēt nākamajās simtgadēs un darbiem, kas darāmi, lai ainavu dārgumu saglabātu nākamajām paaudzēm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: