Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:18
+3° C, vēja ātrums 0.5 m/s, Z vēja virziens

Snēpelnieki negrib, ka izlemj viņu vietā

2017. gada 27. novembrī, 04:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Snēpelnieki negrib, ka izlemj viņu vietā
Arī uzņēmējs Jurģis Bružāns Snēpeles iedzīvotāju sapulcē atzina, ka kritēriji pagasta vadītāja amatam cilvēkus ir maldinājuši – arī viņš sapratis, ka nav nozīmes konkursā pieteikties, jo bija prasīta augstākā izglītība.
Foto: Aivars Vētrājs
Pēc Snēpeles iedzīvotāju sapulces, kurā dalībnieku bija vismaz tikpat, cik te tik populārajās amatierteātra izrādēs, Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa apsolīja janvārī pagasta pārvaldes vadītāja amatam rīkot jaunu konkursu.
Turklāt kandidāti, kuri būs izturējuši sākotnējo atlasi, varēs tikties ar iedzīvotājiem, lai viņi var paust arī savu viedokli, sacīja I.Bērziņa, uzsverot, ka tāda precedenta vēl neesot bijis. Atkārtotajam konkursam atlases kritēriji tikšot mīkstināti.

Sapulcē vairākkārt izskanēja tas, ka snēpelnieki iebilst ne tik daudz pret pārvaldes vadītāju Edgaru Reimani, kurš iecelts uz laiku, kā pret veidu, kā pašvaldība to izdarījusi. Tas atzīts par negodīgu pret citiem, pašvaldība tika aicināta kļūdu atzīt un to labot ar jaunu konkursu. Pašlaik pagasta sabiedrība esot sašķelta divās frontēs.


TRĪS MĒNEŠOS NEKO NEVAR PARĀDĪT

Kad E.Reimanis pastāstīja par iecerēto, cilvēki vaicāja, vai viņš gatavojas šajā amatā palikt. Atbilde: „Palikšu!” Vairāki no zāles teica, ka arī viņi būtu konkursam pieteikušies, bet atturējis tas, ka nav augstākās izglītības tāpat kā E.Reimanim. I.Bērziņa atzina, ka kritēriji noteikti par augstu: „Prasībām pilnībā neatbilda neviens, arī cilvēki, kuri iecelti Kabilē un Pelčos, bet komisija nolēma dot viņiem trīs mēnešus sevi pierādīt un tad virzīt kandidatūras apstiprināšanu domē.” Pēc snēpelnieku vēstules komisija visas prasības izvērtējusi vēlreiz, un iznākums bijis tāds pats, bet secināts, ka prasības bijušas par augstu.

Kā izvēlēta E.Reimaņa kandidatūra? Komisijas locekle Agnese Buka skaidroja, ka viņš parādījis labas komunikācijas prasmes, viņam bijis labs stratēģiskais redzējums, kā pagastam attīstīsies, taču viņa balsojusi nevis par konkrēto kandidātu, bet par atkārtotu konkursu. „Tomēr, kamēr domājam par atkārtotu konkursu, kādam pagasts jāvada. Tieši tāpēc šie cilvēki iecelti uz trim mēnešiem.” I.Bērziņa uzsvēra, ka iedzīvotāju parakstītās vēstules pašvaldībai – gan pret, gan par E.Reimani – nav būtiskākais, vai palikt amatā vai ne. Noteicošais būtu – cik labi viņš pildīs pienākumus un vai cilvēki būs apmierināti. Iedzīvotāji iebilda, ka trīs mēnešos neko lielu pagasta labā paveikt nevar, turklāt ir ziema un pa vidu svētki.


SNĒPELE PAMODUSIES

Raivis Jasinskis arī parakstījis vēstuli domei, jo notikušajā saredz netaisnību: „Man nav nekas pret Edgaru, bet man nepatīk, ka neņem vērā cilvēku viedokli. Ja kļūda tiek atzīta, to var labot. Ja atkārtotajā konkursā augstākā izglītība netiek prasīta, tad Edgaram ir tikpat lielas iespējas ieņemt šo amatu, cik pārējiem, bet nebūtu tās šaubu ēnas, kas uz viņu tagad krīt.” 

Gunārs Slavinskis: „Tagad iebilstam. Bet, kad kaut kas sāk notikt, paši esam neaktīvi, taču ļoti aktīvi protestējam pēc tam, kad jau noticis. Arī man bija iespēja iesaistīties agrāk. Vienu gan gribu domei teikt: kļūda ir notikusi, un to vajag labot. Pozitīvais – Snēpele ir pamodusies.”

Vairāki sapulces dalībnieki gribot kandidātus uzklausīt, ko viņi domā Snēpelē darīt. „Tad vairs nebūs svarīga izglītība, bet lai atnāk uz izstāsta! Tad varēsiet redzēt, kādas ir pretendentu komunikācijas spējas, ko domā iedzīvotāji. Ticiet – visi, kas esam šeit, atnāksim atkal! Piecu cilvēku komisija nevar izteikt snēpelnieku viedokli,” uzskata Mārīte Siatkovska.


BŪT GODĪGIEM PRET SEVI UN CITIEM

To uzsvēra vairāki – nekāda komisija Kuldīgā nevarot noteikt, kuram pagastā jāstrādā, jo tā vietējos nepazīst. Bijusī pārvaldes vadītāja Ināra Paiča atzina, ka iedzīvotāju attieksmē kritēriji šoreiz nav bijuši noteicošie: „ Manuprāt, te nav runas tik daudz par kritērijiem, bet konkrēto cilvēku. Mums jābūt godīgiem pret sevi un citiem un skaidri jāpasaka – lielāko daļu iedzīvotāju Edgars Reimanis neapmierina kā cilvēks. Man pret viņu nav pilnīgi nekādu pretenziju, bet par Reimaņu ģimeni saņēmām daudzas sūdzības, kas bija saistītas ar lopiem un ceļu izbraukāšanu. Tas varbūt ir ļoti netaisnīgi pret Edgaru, bet cilvēku prātā uzvārds tomēr saistās ar ģimeni. Trīs mēnešos neko grandiozu Snēpelē nevar izdarīt, bet var mainīt viedokli pret sevi kā par cilvēku. Jābūt godīgam pret sevi un jāpadomā, kādas līdz šim bijušas attiecības ar pagasta cilvēkiem.”
Komentāri
es no laukiem
2017. gada 11. decembrī, 08:29
Nevaru piekrist komentētājam " seskam" , jo mana pagasta pārvaldē paliek tikai pārvaldes vadītājs un sekretāre, pārējie ir nocentralizēti vai atlaisti. Paliek vēl tehniskie darbinieki kā kurinātāji un sētnieki, bet tie jau paliks jebkurā gadījumā, jo kādam jau tas melnais darbs ir jādara. Reformas ir bijušas un būs, redzēsim ar ko beigsies šīs.
sesks
2017. gada 28. novembrī, 10:05
Kāda suņa pèc vispār pagastā vajag tos daudzos sēdētājus? Ieceļ 2 darbiniekus, pie kuriem var pasūdzēties, iesniegt dokumentus un viss.Mums taču visa dzīve virzās un iet uz e- pakalpojumiem, digitalizāciju!Cik neieekonomētu uz algām?

Konkursē un ņemās kā vārnas ap miskasti!!!
???
2017. gada 28. novembrī, 07:46
Ja šis kandidāts neatbilst kritērijiem,tad jānomaina...kritēriji! Tā? Ha,ha...
Alvis
2017. gada 27. novembrī, 19:18
Katrā ziņā cietums arī ir izglītība, pat dienests PSRS armijā ir izglītība....tie kas tur nav bijuši - nesapratīs... Bet man liekas, ka, ja novada domes komisijsija nepamanīja šādus faktus, lai process būtu caurspīdīgs un ja nepamanīja, kādas amatpersonas ieinteresētību šīs personas nokļūšanai šai amatā....ir aizdomīga, vai lēmums nav vieglprātīgs...? Bukas kundze izklausūjās nepārliecinoši, Bērziņā " glāba situāciju"...lai neciestu domes reputācija....
Laimonis
2017. gada 27. novembrī, 17:55
Sauksim lietas īstajos vārdos. Ja Reimaņa vietā būtu gadījies iecelt pagasta iedzīvotājiem tīkamu kandidātu daudzi nebūtu pamanijuši konkursa nepilnibas.
Ieteikums Edgaram - vajadzēja norādīt ka cietums arī ir izglītība.
Caps
2017. gada 27. novembrī, 17:16
Jā, šitas ir novatoriski.
Atlaižam visus pārvaldes vadītājus un rīkojam Kuldīgas novada pagastu vadītāju vēlēšanas.
Uh, kā svītrosi un liksim plusus.
Vairākums uzvarēs, jeb labākais informācijas menedžeris.
Lūk labs piemērs par nespēju pieņemt atbildīgus lēmumus manā pašvaldībā.
Katrs kurš bijis tik naivs un pēdējos gados ir piedalījies amatu konkursā otrreiz vairs nedara, jo ir ir tā saprašana ...nu nav kas īsti. Un vainīgi nav cilvēki kuri piedalās un vērtē, atbildīgi ir tie, kuri pieņem lēmumus.
Alvis
2017. gada 27. novembrī, 16:26
Sestdien tirgū satiku Snēpelniekus....uzslavēju par iniciatīvu, bet , ja man pastāsta, ka jaunais pārvades vadītājs ir krimināli sodīts par PVN shēmām un izkrāpšanām, tad tiešām, ir par ko bažīties...vai novada dome to nezināja? Ir taču filtri un selektori...
Alvis
2017. gada 27. novembrī, 16:19
"Cepuri nost - kāju virsū! " Snēpelnieki malači...ja mana pagasta iedzīvotāji būtu tik aktīvi, man būtu prieks....pagastu nenosaukšu - nav ar ko lepoties. Pirms vēlēšanām, kad partijas brauca aģitēt uz ZZS aicināto sapulci atnāca 2 (es un vēl viens), kaut ZZS delegācijā bija 6 retoriķi. Nu protams, ka pagastu iedzīvotāji noteiks, kas viņus apkalpos...jo pagasta pārvalde ir priekš iedzīvotājiem, nevis otrādi, kaut šad tad ņemot vērā latvisko kūtrumu tas tiek piemirsts....malači, lai Jums veicas!
Emu
2017. gada 27. novembrī, 15:54
Kā tas nākas, ka pašvaldībā strādājošā A.Buka darba laikā ik pārdienas atrodas SIA Kuldīgas labumi birojā?
Video redzams labs iedegums Pēterim!
Konkrēti!
2017. gada 27. novembrī, 13:49
Nav ko cepties, atkārtotā konkursā labākais izrādīsies edža, jo domes komisija ar cien.ingu priekšgalā visu jau nolēmusi. Suns spalvu maina, bet tikumus nē!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi