Vārda dienu svin: Urzula, Severīns
Svētdiena, 2018. gada 21. oktobris, 11:51
+8° C, vēja ātrums 1.5 m/s, D vēja virziens

Lai skaļais prieks nenomāc būtību

2017. gada 8. decembrī, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Lai skaļais prieks nenomāc būtību
„Adventes laiks dots, lai mazliet pieklustu un iedziļinātos, kāpēc mums tieši tāds uzdevums uz zemes dots, kāpēc šajā vietā esam nolikti,” teic Klosteres draudzes priekšnieks Juris Vītols.
Foto: Daina Tāfelberga
Klosteres Sv. Pētera draudzes priekšnieks Juris Vītols atceras, ka viņa ģimenē Turlavā jau kopš bērnības Ziemassvētkiem vienmēr posušies īpaši.
Dedzinot sveces, logi šajā laikā netika aizklāti, kaut gan padomju vara liedza tā pieminēt Kristus atnākšanu. Sētā bijusi stādīta egle, jau pirms 24. decembra tā greznota.

Kā bērns Juris vēl neesot sapratis, kas tās par baznīcas dziesmām, ko dzied pavecā tante, kura pie viņiem dzīvojusi, tomēr tas licies saviļņojoši. Adventes vainaga gan nav bijis, bet arī tagad Juris tam nepievērš lielu uzmanību. „Ja ir, tad skaisti, ja nav, var iztikt, jo pārdomām var nodoties arī bez tā. Savulaik mācītājs Andrejs Rolavs sludināja, ka šim laikam piederīgākas ir četras svecītes mazā eglītē, jo vainags ir mūžības simbols – tas saistās ar mirušo piemiņas dienu nedēļu pirms Adventes. Lūkas evaņģēlija 23. nodaļas 33.– 36. pantā teikts, ka trauksmainais pirmssvētku laiks novirza no Kristus piedzimšanas būtības.
„Tāpēc palieciet nomodā visu laiku, Dievu lūgdami, lai jūs spētu izglābties no visām šīm briesmām, kurām ir jānāk, un lai jūs varētu stāties Cilvēka dēla priekšā,”
tā mēs tiekam aicināti, lai sirdsskaidrība nebūtu apgrūtināta ar laicīgām rūpēm. Bez Dieva ziņas taču ne mats no galvas nevar nokrist! Es aicinātu šo laiku pavadīt svētīgi. Protams, svarīgi arī iepriecināt citus ar kādu dāvaniņu vai labu darbu, bet prātā lai paliek Dieva atziņa un jautājums, kādi stāsimies Viņa priekšā.”

Juris piemin sievas Daigas Vītolas jeb Vidagas dzejoli par piparkūkām, karstvīnu, svecīšu liesmām, spožiem eņģeļiem eglītes zaros un citiem taustāmiem brīnumiem: „Jā, tas viss jau būs kaut kur aiz ielas stūra, lielveikalā. Bet Ziemassvētku gaidīšanas laiks nāk klusumā. Es to saredzu nevis pilsētā, bet lauku mierā, kur var būt ar sevi. Pieļauju, ka kāds labāk jūtas skaļumā, viņam vajag dziesmas, smaržas, piparkūkas. Bet svarīgi, lai tas nenomāc būtību.”
Komentāri
Tagad Ziemsvētki
2017. gada 11. decembrī, 01:11
ir smags pārbaudījuma laiks ikvienam, kas Pestītāju NEGRIB nodot vai atmest.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi