Vārda dienu svin: Ritma, Ramona
Piektdiena, 2018. gada 20. jūlijs, 11:59
+24° C, vēja ātrums 3.6 m/s, R-ZR vēja virziens

Apbalvo barikāžu dalībniekus

2017. gada 18. decembrī, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Apbalvo barikāžu dalībniekus
Barikāžu dalībnieku, kuldīdznieku Ēriku Saliņu sveic kādreizējais Latvijas Tautas frontes vadītājs Romualds Ražuks.
Foto: Daina Tāfelberga
Kuldīgas novada domē godināti 1991. gada janvāra barikāžu dalībnieki, un mūspuses ļaudīm šajos vēsturiskajos notikumos esot īpaša nozīme.
Kā norādīja tālaika Latvijas Tautas frontes vadītājs, tagad 12. Saeimas deputāts Romualds Ražuks, kopš neatkarības cīņām, tostarp patriotiski pārliecinošās uzvaras janvāra barikādēs, pagājis vairāk nekā ceturtdaļgadsimts, bet joprojām tiek noskaidroti dalībnieki. Politiķis runāja arī par pašreizējo laiku, vienlaikus uzsverot, ka tas tomēr nav galvenais. „Svarīgi, lai jums barikāžu laiks būtu atmiņā, lai katra dalībnieka mājā, ģimenē būtu šis atzinības raksts, kas apliecina veikumu brīvības atgūšanā,” teica R.Ražuks.

Barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais atgādināja, ka kuldīdzniekiem 1991. gada janvārī bija īpaša nozīme, jo daudzi devās uz barikādēm Rīgā, bet tikpat drosmīgi vīri un sievas palika sargāt stratēģiskos objektus Kuldīgā. Muzejā Rīgā esot fotogrāfija ar milzu betona bluķiem, un apmeklētāji neticot, ka tas nav galvaspilsētā, bet Kurzemes mazpilsētā.

R.Zaļais norādīja, ka šodien sabiedrība dažkārt piemirst barikāžu lielo nozīmi, tāpēc muzeja ļaudis kopš 1995. gada joprojām cenšas atrast ikvienu, kurš piedalījies. „Patriotu ir ļoti daudz, braucam pa novadiem ik nedēļu, vienā mēnesī – janvārī – tas nebūtu iespējams. Visas liecības nav izzinātas, tāpēc, ja kādam mājās vēl ir fotogrāfijas vai citi dokumenti par šo laiku, aicinu dalīties ar tiem vēstures saglabāšanai,” tā R.Zaļais.

Tovakar domes zālē daļa krēslu bija tukša. Apbalvotais Ēriks Saliņš atzina, ka viņa cīņu biedri, visticamāk, nav ieradušies aizņemtības dēļ. Uz barikādēm viņš braucis ar kolēģiem no Kuldīgas starpkolhozu celtniecības organizācijas. Tagad, kad uzņēmums sen likvidēts un katrs ir citā darbā, barikādes satiekoties vēl reizēm tomēr tiek pieminētas. „Daudz ir mainījies – dzīvojam gandrīz citā pasaulē. Taču – ja vajadzētu, ietu atkal. Kurš gan cits to darīs?” tā Ē.Saliņš.
Komentāri
Slavecis
2017. gada 19. decembrī, 08:25
Wow!
Pievieno jaunu komentāru: