Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija
Pirmdiena, 2018. gada 23. jūlijs, 09:13
+19° C, vēja ātrums 1 m/s, Z vēja virziens

Mazuļiem bagāti Ziemassvētki

2017. gada 29. decembrī, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Mazuļiem bagāti Ziemassvētki
Otrajā rindā no kreisās: māsas palīdze Viktorija Petrauska, bērnu māsa Inga Vēvere, vecmāte Inga Losāne, saimniecības māsa Sigita Kalvāne, māsas palīdze Valda Neimane, vecākā vecmāte Laura Skuja, neonatoloģe Ramona Irbe un nodaļas vadītāja Natālija Gailīte. Pirmajā rindā: vecmāte Zane Japeniņa, viens no Ziemassvētku brīnumiņiem – Kristofers ar savu māmiņu Kristīni Lukševicu, ginekologs Mārtiņš Levenšteins.
Foto: Lāsma Reimane
24. un 25. decembrī Kuldīgas slimnīcā piedzimuši 13 bērniņi. „Manā praksē pirmoreiz vienas dežūras laikā piedzimst astoņi. Tas ir arī mans personīgais rekords,” saka vecmāte Zane Japeniņa.
Varbūt līdz gada beigām būs arī jauns gada rekords. Lielākais šajā nodaļā dzimušo bērniņu skaits bijis 659, bet 27. decembrī jau bija 650. Visas dzemdību nodaļas palātas ar 12 vietām bijušas pilnas, pāris jaunās māmiņas ievietotas blakus ginekoloģijas nodaļā. Piedzimuši astoņi puikas un piecas meitenītes, lielākoties no Saldus un Kuldīgas novada. Dzemdību nodaļas vadītāja Natālija Gailīte gan to skaidro ar nejaušību un sakritību: „Domāju, ka daudzas topošās māmiņas bija atbraukušas uz svētkiem, un sākās dzemdības.”

Viens no Ziemassvētku brīnumiem ir arī profesionālā riteņbraucēja Viestura Lukševica un viņa sievas Kristīnes dēliņš Kristofers, kurš izvēlējās ierasties šajā pasaulē tieši 24. decembrī.
Komentāri
pacients
2018. gada 1. janvārī, 23:13
Arī 2014 gada decembrī vecmātes Japeņinas laikā,dienā piedzima 8 mazuļi.
ANDRA
2017. gada 30. decembrī, 01:00
KULDIGA IR VISS VISS KOLOSĀLĀKAS VECMATES,BERNU DAKTERITE UN VISS PAREJAIS KAS SAISTITS AR DZ.NODAĻU..ESMU PRIECIGA JO BIJU PIE VIŅIEM..UZSLAVA VISIEM..JUS ESAT PASI LABAKIE. :)
Lai jaunais gads visiem spozš..
Laura Baltaiskalna-Eglīte
2017. gada 29. decembrī, 21:36
Kolosāla komanda! Mīļi,atsaucīgi,izpalīdzīgi saprotoši! Lai Jums viss izdodas un pastāv ilgi šī nodaļa!!!
Pievieno jaunu komentāru: