Vārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis
Trešdiena, 2018. gada 17. oktobris, 17:53
+15° C, vēja ātrums 3.1 m/s, D-DR vēja virziens

Mācījās, lai lasītājiem interesantāk

2018. gada 5. janvārī, 00:00
Raksta autors: Dora Pļavniece
Mācījās, lai lasītājiem interesantāk
Diskusijas žurnālistu mācību noslēgumā – kā vietējo laikrakstu veidot interesantāku gan redakciju darbiniekiem pašiem, gan, protams, lasītājiem.
Foto: Aivars Vētrājs
Pērnā gada nogalē beigušās Baltijas Mediju izcilības centra (BMIC) rīkotās mācības triju Kurzemes laikrakstu redakcijām. Lai paveikto izanalizētu un apspriestu nākamā gada tēmas, redaktori, žurnālisti un maketētājas no "Saldus Zemes", "Kurzemes Vārda" un "Kurzemnieka" pulcējās Kuldīgā.
Gada laikā, strādājot visās trijās redakcijās, BMIC mentori palīdzējuši pilnveidot darba plānošanas, avīžu dizaina, fotografēšanas u.c. iemaņas.

Centra vadītāja Rita Ruduša kā pozitīvo minēja to, ka visās trijās redakcijās jūtama dziļa saikne ar vietējo kopienu, taču materiālu pasniegšanas veids varētu būt mūsdienīgāks. Viens no lektoru ieteikumiem – necensties visus pasākumus un citus notikumus atspoguļot, bet lasītājiem vairāk stāstīt pirms tiem – bija ņemts vērā. Saldus Zemes galvenā redaktore Andra Valkīra rādīja piemēru, kad pirms Laimas Vaikules koncerta, kas pirmoreiz notika Saldus sporta kompleksā, tika publicēta lappuse ar lasītājiem nepieciešamo informāciju par norises vietu, tās infrastruktūru, par koncerta nodrošinājumu, mākslinieces vēlmēm utt. Savukārt Kurzemnieks vairākus tematus izvērsis mentoru ieteiktajos atvērumos – gan par vidi, gan veselību u.c. nozarēm. „Tā kā avīze ir kopdarbs, žurnālistam svarīgi vēl pirms raksta tapšanas to pārrunāt ar maketētāju, lai savāktā informācija būtu pārskatāmi un saistoši pasniegta,” uzsvēra laikraksta Kurzemnieks galvenā redaktore Daiga Bitiniece. Savukārt Kurzemes Vārda galvenais redaktors Ints Grasis pastāstīja, kā kopā ar lektoru radījuši dizainu un reklāmu jaunumam – šogad laikrakstu krievu valodā redakcija Liepājā izdos reizi nedēļā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: