Vārda dienu svin: Daiga, Dinija
Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris, 01:26
+12° C, vēja ātrums 3.6 m/s, D vēja virziens

Neskaidrības par atkritumiem turpinās

2018. gada 15. janvārī, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Neskaidrības par atkritumiem turpinās
Foto: Aivars Vētrājs
Saņemot pirmos rēķinus no "Kuldīgas komunālajiem pakalpojumiem" (KKP) un saskaroties ar jauno kārtību atkritumu izvešanā novadā, iedzīvotājiem rodas aizvien vairāk jautājumu.

Atbild KKP tehniskās bāzes un atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītājs KASPARS PORIĶIS. Viņš uzsver, ka izmaiņas stāsies spēkā pēc tam, kad pašvaldības saistošie noteikumi tiks apstiprināti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Pagaidām tas izdarīts tikai domes sēdē. Speciālists neņemas precīzi pateikt, cik ilgu laiku tas prasīs ministrijai.SADZĪVES ATKRITUMI

Ja konteiners līdz izvešanas reizei nebūs pilns, vai pietiks, ja es to vienkārši neizstumšu laukā, vai arī šī reize tiks ieskaitīta par pilnu samaksu? Līdz šim mums konteineru izveda reizi nedēļā, vērtējot pēc tilpuma. Kur tad ekonomija, ja mēs no reizes nedēļā atsakāmies, bet kaimiņš ne un KKP mašīnai šajā maršrutā jābrauc tik un tā?

K.Poriķis: „Izvedīsim tā, kā paredzēts grafikā. Bet cilvēkiem vajadzētu pārskatīt, vai tiešām vajag braukt katru nedēļu. Vajag mums pateikt optimālo skaitu, cik reižu mēnesī konteiners būs pilns. Ja pieteiktas četras reizes, tā arī brauksim un skaitīsim to kā pilnu, vienalga, vai konteiners izstumts vai ne. Ja regulāri vajag četras reizes, bet kādā nedēļā atkritumu nav, tad iepriekšējā dienā vajag piezvanīt dispečerei un atteikt. Tad par šo reizi rēķina nebūs. Līdz šim lielākā daļa cilvēku bija izvešanu pieteikusi biežāk, nekā uzkrājas pilns konteiners. Tādēļ mašīna braukāja, kā paredzēts grafikā, bet atkritumu daudzreiz nebija. Tagad cilvēki sāk izvērtēt, cik bieži konteiners ir pilns, tādēļ mašīna brauks retāk. Ja vajadzēs katru nedēļu, brauksim, bet rēķināsim kā pilnu.”


Man pilsētā konteinera nav – atkritumus liku KKP maisos. Tagad maisus man nedod. Kad saliku tādā, kāds nu bija, atteicās ņemt. Esmu cilvēks gados, internetā ar uzņēmumu nesazinos. Kas man darāms?

K.Poriķis: „Kādreiz vienu maisu paņēmām un vietā nolikām citu. Tad bija sūdzības, ka viens noliek savu maisu, bet kaimiņš pieliek savējo. Saņemot rēķinu, bija pretenzijas, ka jāmaksā pārāk daudz. Tagad cilvēks var nākt uz KKP biroju Pilsētas laukumā 2 un nopirkt priekšapmaksas maisus. 100 litru maiss maksā 1,74 eiro. Dienā, kad garām brauc mašīna, to var droši nolikt jebkurā vietā, jo par šiem atkritumiem jau samaksāts. Par citu noliktajiem maisiem šis cilvēks nemaksā, un citi nemaksā par viņa atkritumiem. Otrs variants – varam bez maksas aizvest konteineru. Tad tiks sūtīts rēķins par izvesto daudzumu. Konteineru var pieteikt pa tālruni dispečerei. Esam priecīgāki, ja ir konteiners, jo vārnas bieži maisus saknābā un atkritumus izvazā.”


ŠĶIROTIE ATKRITUMI

Gribēju pieteikt konteinera izvešanu, bet KKP pateica, ka jāraksta iesniegums, aizpildot veidlapu uzņēmuma mājaslapā. Tur sapratu, ka līgums jāslēdz par 9,21 eiro par kubikmetru, bet līdz šim domāju, ka izvešanas reize maksā 2,21 eiro, turklāt būs jāmaksā nevis par pašiem atkritumiem, bet par mašīnas atbraukšanu.

K.Poriķis: „Tāpat kā par sadzīves atkritumiem, arī šķirotajiem privātmājās ir noteikta summa par kubikmetru, jo citam ir maisiņi, citam konteiners lielāks, citam mazāks. Šķirotos atkritumus izved pēc pieteikuma, nevis pēc grafika. 2,21 eiro ir par 0,24 kubikmetriem – par standarta konteineru. Kubikmetra izvešana attiecīgi maksā 9,21 eiro. Līdz šim pēc pieteikšanas šķirotos savācām par velti un nekādu līgumu nevajadzēja. Tagad, ja cilvēks piekrīt par tiem maksāt, mums vajag kādu pamatu, lai varam prasīt naudu, un zinātu, ka klients nav pārdomājis.”


Rumbas dārziņos, Priedainē un vietām arī Putnudārzā šķirotos atkritumus vairs nesavāc, atņem konteinerus un pat nepiedāvā iespēju maksāt par to aizvešanu. Tā zūd jebkāda motivācija šķirot.

K.Poriķis: „Ārpus Kuldīgas šķirotos atkritumus nevācam, bet pilsētā, arī Putnudārzā, gan. Tas varētu būt kāds pārpratums, ja konteineri tur atņemti. Tā varētu darīt tikai tad, ja cilvēki nav ar mieru maksāt. Uz dārziņiem nebraucam, jo, pirmkārt, tur ir ļoti maz konteineru šķirotajiem atkritumiem, bet, otrkārt, ar smago mašīnu sarežģīti iebraukt. Pēdējā laikā privātīpašumiem aizvien vairāk tiek apkārt aplikta sēta un mašīnai izgrozīties kļūst aizvien grūtāk.”KKP INFORMĒ
* No 1. marta papīra rēķina piegāde būs par maksu – 0,96 eiro.
* Neskaidrību gadījumā jāzvana pa tālr. 63322380. Šis ir arī dispečeres numurs.
* Bez maksas rēķinu var saņemt elektroniski. E-pastā: kkp@kuldiga.lv jāatsūta: atkritumu izvešanas adrese; klienta vārds un uzvārds; e-pasta adrese rēķina saņemšanai.
* Šķirotos atkritumus iedzīvotāji paši var vest uz apsaimniekošanas laukumu Kuldīgā, Dārzniecības ielā 9. Par nodošanu maksa netiks prasīta.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: