Vārda dienu svin: Melānija, Imanta
Svētdiena, 2018. gada 19. augusts, 20:16
+20° C, vēja ātrums 5.7 m/s, D-R vēja virziens

Balle, kurā neviens nesēž malā

2018. gada 19. janvārī, 00:00
Raksta autors: Kristīne Medne, Vārmes kultūras nama vadītāja
Balle, kurā neviens nesēž malā
Triju novadu senioru ballē Vārmē spēlēja muzikants Māris Lembers, un apmeklētāji gan dejoja, gan dziedāja līdzi.
Senioru ballēs vērojama īpaša aktivitāte, un var apgalvot, ka malā nesēž neviens, īpaši pieprasītas ir aplausu dejas. Tā bija arī sestdien Vārmē, kur satikās ap 140 aktīvu vecākās paaudzes cilvēku no Kuldīgas, Saldus un Alsungas novada.
Šādas balles pagastā tiek rīkotas gada beigās un pavasarī, bet šoreiz ar jautru sanākšanu sācies jaunais gads. Apmeklētāji bija gatavi labi pavadīt pēcpusdienu draugu lokā. Seniori ir sadraudzējušies, jo balles notiek arī citos pagastos. Sākot šo gadu, katram bija jāizvelk sava laimīte, kas pačukstēja priekšā, kas gaidāms vai kam pievērst uzmanību. Citam gads nesīs kādas iespējas, citam pārsteigumus, lielus darbus un jaunus draugus, bet vēl kādam jāpievēršas jaunam hobijam.

Vieni no pirmajiem kuplā skaitā ieradās alsundznieki, kuri ciemos gan dziedāja, gan dejoja. Alsungas senioru biedrības vadītāja Dzidra Petroviča stāsta, ka kopā cenšas braukt visur, kur tiek aicināti: „Ir interesanti un noderīgi paskatīties, kā balles organizē un kā dzīvo citur. Vienmēr var ieraudzīt vai uzzināt ko jaunu.” Šoreiz alsundznieki pieteikušies ātri, bet reizēm nākoties skubināt un aicināt individuāli. „Cik nu tie aktīvie palikuši, tik esam. Bet balles jārīko, jo ir tādi cilvēki, kuri vēlas atpūsties ārpus mājām, un ir vērtīgi sadraudzēties ar senioriem no citām vietām,” stāsta Dz.Petroviča. Alsungā balle parasti notiekot rudenī, kad ierodas draugi no citurienes, tāpēc gada sākumā varot kaut kur aizbraukt paši. „Pēc balles vienmēr ir patīkamas emocijas, un ciemoties mums ļoti patīk,” smej Dzidra.

Gan apmeklētāji, gan organizatori uzsver, ka senioru pasākumi jārīko, jo tad atnāk tie, kuri nenāk uz parastajām ballēm, un izrauties no ikdienas, satikt citus ir svarīgi. Vārmē šāda balle sākta organizēt tāpēc, ka seniori saprata: nevar visu laiku tikai braukt pie citiem – arī pašiem jāuzņem viesi. Tāpēc pensionāru padome sadarbībā ar pagasta pārvaldi to rīko katru gadu. Kad balle tuvojās beigām, ne reizi vien varēja dzirdēt jautājumu: „Kad un kur būs nākamā?”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: