Vārda dienu svin: Melānija, Imanta
Svētdiena, 2018. gada 19. augusts, 20:15
+20° C, vēja ātrums 5.7 m/s, D-R vēja virziens

Vēstures rūdīti

2018. gada 31. janvārī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Vēstures rūdīti
Šogad Karoga dienā Skrundā uz Latvijas atbrīvošanas cīņu piemiņas vietu dalībnieki devās gājienā, viņu vidū Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona komandieris Arturs Barons un kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics.
Foto: Daina Tāfelberga
Pieminot notikumu, kad pirms 99 gadiem pulkveža Oskara Kalpaka vīri Skrundā pirmo reizi uzvarēja lieliniekus, kas apdraudēja nesen iegūto Latvijas neatkarību, 29. janvārī tur atkal pulcējās Nacionālo Bruņoto spēku un Jūras spēku flotiles pārstāvji, karavīri, zemessargi, jaunsargi, skolēni un citi patrioti.
Tradicionālā Karoga diena šogad bija drēgna un lietaina. Taču Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljona komandieris Arturs Barons atzina, ka tā noritējusi jauki, jo sākusies ar sacensībām Jaunie Skrundas sargi. Viņš aicināja padomāt, ko katrs var darīt, lai nostātos plecu pie pleca, sargājot savu valsti.

„Gadu simtiem esam stāvējuši pretī kādam pārspēkam, un bieži nācies arī zaudēt,” teica Zemessardzes kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics. „Bet pāridarījumi mūs rūdījuši, ja vien esam gribējuši to ieraudzīt kā iespēju, kas dod spēku.”

Pirmoreiz uz Karoga dienu atbraukusi Jegevas jaunsargu vienība no Igaunijas. Tās vadītājs Indreks Emsals bija sajūsmināts, cik lielu nozīmi pievēršam vēsturei, jauniešos audzinot patriotismu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: