Vārda dienu svin: Daiga, Dinija
Otrdiena, 2018. gada 16. oktobris, 00:19
+10° C, vēja ātrums 1.5 m/s, Z vēja virziens

Nevis norobežot cilvēku, bet dzīvot līdzās

2018. gada 5. februārī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Nevis norobežot cilvēku, bet dzīvot līdzās
Sociālajā uzņēmumā „Pogotava” tiek pārdoti biedrības „Cerību spārni” klientu darinājumi. Arī par pārdevējiem strādā dienas centra apmeklētāji.
Foto: Ineses Siliņas arhīvs
„Esmu strādājusi privātpraksēs, saņemot ļoti labu atalgojumu, bet tādu profesionālo gandarījumu kā šeit neesmu guvusi nekur,” par darbu ar cilvēkiem, kuriem ir ļoti smagi garīgās attīstības traucējumi, saka ergoterapeite Dita Rituma.
Ar speciālisti Kurzemnieks tikās pieredzes braucienā uz Rīgu, Siguldu un Jelgavu, kas projektā Kurzeme visiem tika rīkots Kurzemes sociālajiem darbiniekiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un žurnālistiem. Dalībnieki uzzināja, kādus pakalpojumus cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem sniedz dienas aprūpes centros un grupu dzīvokļos, kā šie cilvēki spēj iemācīties ne tikai aprūpēt sevi, bet arī savu spēju robežās dažādās darbnīcās izpildīt pasūtījumu, piemēram, strādāt sociālā uzņēmuma veikalā Pogotava Siguldā. Speciālisti diendienā strādā ar cilvēkiem, kuri dzīvo ģimenēs vai grupu dzīvokļos, pierādot, ka diagnoze garīgās attīstības traucējumi nenozīmē obligātu ievietošanu pansionātā un nošķiršanu no sabiedrības.

Vairāk 5. februāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: