Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora
Piektdiena, 2018. gada 25. maijs, 23:32
+16° C, vēja ātrums 2.1 m/s, Z-A vēja virziens

Aicina medicīnas māsas uz ārzemēm

2018. gada 5. februārī, 06:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Aicina medicīnas māsas uz ārzemēm
Darbā iekārtošanas firmas "SLS Orange" pārstāve Aiga Preimane uzskata, ka aicināt medicīnas māsas strādāt Skandināvijā – tā ir normāla konkurence Eiropas darba tirgū.
Foto: Aivars Vētrājs
Piecas interesentes Kuldīgā bija aizgājušas uz pasākumu, kurā darbā iekārtošanas firmas "SLS Orange" pārstāve stāstīja par medicīnas māsu darbu Zviedrijā un Norvēģijā.
BEZ VALODAS STRĀDĀT NEVAR

Tikšanās rīkota divās daļās: pirmajā bija informācija māsām par darbu Zviedrijas slimnīcās, otrajā – māsām un to palīgiem par darbu Norvēģijas sociālās aprūpes namos. Uz otro daļu neviens nebija atnācis. Lai strādātu šajās valstīs, noteikti jāapgūst valoda. Tas varētu būt grūti, jo kursi ir intensīvi – četras dienas nedēļā.

Pasākuma dalībnieces negribēja Kurzemniekam atklāt ne vārdu, ne darbavietu. Kā teica viena: „Pēc tikšanās domu par ārzemēm neesmu atmetusi, vienīgi nevaru saprast, kā iemācīties valodu, apvienojot to ar darbu. Nevaru arī atļauties iet prom, palikt bez naudas un tikai mācīties.”


VIENA SLODZE NEKAD NAV BIJUSI

Kāda sieviete pastāstīja, ka darba stāžs medicīnā viņai ir ap 30 gadiem un par prombraukšanu viņa domā jau vairākus gadus: „Es ne brīdi neesmu strādājusi vienu slodzi – visas māsas strādā vairākās vietās.” Agrāk šķērslis aizbraukšanai bijis bērns, kuram jāiet skolā, bet tagad atvase izaugusi un sieviete apsver iespēju doties prom, uzsverot, ka tā nebūšot emigrācija: māsām dota iespēja strādāt ārzemēs, bet dzīvot Latvijā.


INTERESĒJAS JAU PIRMS MĀCĪBĀM

Personāla atlases speciāliste Aiga Preimane, kura par piedāvājumu stāstīja, uzsver, ka Skandināvijas darba devēji ir ļoti ieinteresēti darbiniekus sameklēt Latvijā. „Baltijas valstīs tiek sagatavoti augstas klases profesionāļi. Mūsu speciālisti izceļas ar labu izglītību, pieredzi, ar spēju loģiski rīkoties dažādās situācijās un spēju uzņemties atbildību. Vai daudzi aizbrauc? Tas ir relatīvi. Pēdējos gados aizbraukuši vairāk nekā 1200 cilvēku no Latvijas, Lietuvas, Ungārijas un Slovākijas – ar šīm valstīm strādājam. Visvairāk no Lietuvas, jo tur vairāk iedzīvotāju.”

Uz Latvijas medicīnas iestāžu vadītāju pārmetumiem, ka šī ir agresīva labāko darbinieku vervēšana, A.Preimane atbildēja, ka darba tirgū tā ir normāla konkurence: „Nevienam nav noslēpums, kāpēc māsas par aizbraukšanu domā. Latvijas amatpersonas laikam īsti nesaprot, cik cilvēkam jāpelna, lai izdzīvotu.”

Par šo iespēju interesējoties medicīnas māsas no 20 līdz 58 gadiem ar dažādu darba stāžu. Dažas meitenes nākot apvaicāties, pirms izlemt, vai par medicīnas māsu mācīties. Tātad jau sākotnēji viņas zina: kad Latvijā specialitāte būs apgūta, dosies prom.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: