Vārda dienu svin: Gaits, Karīna, Gaitis
Trešdiena, 2018. gada 17. oktobris, 16:52
+16° C, vēja ātrums 3.1 m/s, D-DR vēja virziens

Paldies, ka popularizē 112

2018. gada 9. februārī, 04:00
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Paldies, ka popularizē 112
Foto: Aivars Vētrājs
Vakar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kuldīgas daļas priekšnieks Aleksandrs Štefaņuks laikraksta "Kurzemnieks" žurnālistei Ivetai Grīniņai pasniedza Goda rakstu par atbalstu vienotā ārkārtas palīdzības tālruņa 112 popularizēšanā un izglītošanā par ugunsdrošību.
11. februārī Eiropas Savienībā ir tālruņa 112 diena. VUGD darbinieki arī izglīto skolēnus, kā pareizi rīkoties ārkārtas situācijās, īpaši uzsverot, kad jāzvana 112 un kas jāsaka dispečerei, kas notiek, ja saņemts viltus zvans. Par negadījumu nekavējoties jāziņo pa tālr. 112, nevis jāsāk filmēt vai fotografēt.

Eiropas vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs 112 izveidots 1991. gadā, Latvijā tas ieviests 1997. gadā. Pa tālr. 112 var sazināties ar VUGD, Valsts policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un gāzes dienestu. Ik dienu VUGD zvanu centros strādā 20 dispečeri, kuri diennaktī saņem vidēji 3300 zvanus.

Ar VUGD Goda rakstu vēl tika apbalvoti žurnālisti no laikrakstiem Dzirkstele, StaburagsLudzas Zeme un LTV Rīta Panorāmas kolektīvs.

Iveta atzina, ka pagaidām viņai ir neliela pieredze, rakstot par VUGD, ka pirms viņas to Kurzemniekā cītīgi darījis Juris Lipsnis. „Cilvēki šajā dienestā ir ļoti atsaucīgi, un sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Strazdiņa, kuras uzdevums ir sagatavot atbildes, to dara ātri un profesionāli,“ saka žurnāliste. Un piebilst – gan šī dienesta, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības un policijas darbu diemžēl sabiedrība pietiekami nenovērtējot.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: