Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 13:19
+14° C, vēja ātrums 8.2 m/s, R-DR vēja virziens

„Dzīvē viss savijas – gluži kā vainadziņā”

2018. gada 19. februārī, 03:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
„Dzīvē viss savijas – gluži kā vainadziņā”
Līze un Ilmārs Zikmaņi. Tagad dzīvei nekādas vainas neesot, prāto sieva: netrūkst grāmatu, ko lasīt, dārzā vēl varot izaudzēt, ko ēst, garš laiks neesot, jo pietiekot lupatu, ko lāpīt.
Foto: Lāsma Reimane
Turlavnieki Līze un Ilmārs Zikmaņi kopā aizvadījuši 60 gadus. Mūžs pavadīts grūtā darbā, tas atsaucas arī uz veselību: Līzes kundzei kājas švakas, bet Ilmāra kungam slikti ar dzirdi. Sieva nosaka: lai gan pašai raksturs tāds šerpāks, dikti dzīvē rājušies neesot – ja nu vienīgi tādēļ, ka Ilmārs uzreiz nevarot sadzirdēt, ko viņa saka.
Līzes kundze atminas: „Kuldīgā pa priekšu strādāju mežniecībā, tad rūpkombinātā – kaļķu ceplī Rumbeniekos, arī ķieģeļceplī. Ilmārs vairāk pa mežiem – ar zirdziņu veda ārā kokus, muka no kolhoza, jo tur strādāt bija vēl smagāk. Toreiz nekāda atšķirība nebija: sieviete vai vīrietis – jāstrādā, un viss. Mani arī pieriktēja tajos mežos. Es kā sievišķis vairāk ar ēšanu ņēmos, bet mežā arī braucu. Vakaros katrs atpūšas, kā grib: vīri spēlē kārtis, bet sievas vāra ēst. Tā arī sapazināmies – darbā.”

Saruna ar Zikmaņiem 19. februāra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: