Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 05:32
+12° C, vēja ātrums 8.2 m/s, D-R vēja virziens

Peldas jau pirms atklāšanas

2018. gada 18. maijā, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Peldas jau pirms atklāšanas
Ingus Brunavs no Anglijas atbraucis uz Kuldīgu atvaļinājumā un veldzējas strauji iesilušajā Ventas ūdenī Mārtiņsalas peldvietā.
Foto: Aivars Vētrājs
1. jūnijā Kuldīgas peldvietā Mārtiņsalā pie Ventas atkal tiks pacelts Zilais karogs un oficiāli atklāta vasaras peldsezona, bet daudzi izmanto karstās dienas un peldas jau tagad.
Pasaulē populārākais ekotūrisma sertifikāts šai vietai piešķirts devīto gadu, un Latvijā tā joprojām ir vienīgā Zilā karoga pludmale pie upes. Lai gan kopš maija sākuma cilvēki virs rumbas jau peld, glābšanas stacija darbu sāks līdz ar oficiālo atklāšanu, kā to prasa sertifikāta noteikumi par tīru vidi un drošu pludmali, skaidro pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs. Glābēji dežurēs ik dienu 10.00–21.00 līdz septembra vidum vai ilgāk atkarībā no laika.

Šosezon Mārtiņsalā būs ar smiltīm papildināti volejbola laukumi, atjaunotas norādes, informatīvie stendi un laipas, paplašināta piekļuve upei.

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra ziņām Ventā pie Kuldīgas ūdens pēdējās dienās bija iesilis virs plus 20 grādiem un līmenis strauji krities.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: