Vārda dienu svin: Modris, Matīss, Mariss
Piektdiena, 2018. gada 21. septembris, 05:43
+15° C, vēja ātrums 2.1 m/s, D-DA vēja virziens

Kā kādreiz dzīvoja, mācījās un mīlēja Kazdangā

2018. gada 21. maijā, 01:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
Kā kādreiz dzīvoja, mācījās un mīlēja Kazdangā
Kazdangas tehnikuma 1958. gada izlaidums. 94 absolventi: 35 agronomi, 59 zootehniķi. Togad pavisam mācījušies 317 audzēkņu.
Foto: Ivara Freiberga arhīvs
Ceļā uz Latvijas simtgadi katram ir kāds piedzīvojums, kas paliek atmiņā. Ivars Freibergs 21. maija „Kurzemniekā” stāsta savējo.
Fragments no I.Freiberga atmiņām: „Tūlīt pēc diploma saņemšanas man pienāca klasesbiedrs liepājnieks Guntis un pateica satriecošu vēsti. Izrādās, viņš zina, ka mana gaišmatīte nonākusi atkarībā no kādas Liepājas bijušo cietumnieku bandas. Topošās skolotājas uzdevums ir iekārtoties darbā lauku skolā, iepazīties ar bērnu vecāku dzīves apstākļiem, piemēram, uzzināt, kad kaus cūku, kad būdiņā izkarinās gaļu žāvēšanai. Tad naktī ar mašīnu no Liepājas ieradīsies banda un gaļu nozags. Tādu postu es Cīravai negribēju novēlēt. Par iespēju tur strādāt draudzenei vēl nebiju teicis, taupot to kā pārsteigumu. Nu ar to bija cauri. No rīta cīravniekiem apsolīju iet pie viņiem strādāt, bet pēc svinībām – atteicu, aizbildinoties ar slimajiem vecākiem. Galvenais iemesls: kopā ar nodevēju svešā vietā nav cerību normāli dzīvot.”

Pils atmiņu stāsts – 21. maija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: