Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 04:31
+13° C, vēja ātrums 5.7 m/s, D-DR vēja virziens

Zemnieki gaida lietu

2018. gada 1. jūnijā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Zemnieki gaida lietu
Saimniecības "Renda" laukā vasaras mieži no sausuma jau sākuši dzeltēt.
Foto: Aivars Vētrājs
„Ja vēl divas nedēļas nelīs, lauksaimnieki būs izmisumā,” tā par ieilgušo sausumu saka Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Kuldīgas biroja vadītāja Daiga Mellere.
„Sējumi izskatās žēlīgi: ziemāji vēl turas, bet vasarāji aizkaltuši. Sevišķi tur, kur pārāk lielā slapjuma dēļ vēlu iesēti. Augu aizsardzības līdzekļus šobrīd nevar izmantot. Rapsis noziedēja ļoti ātri, līdz ar to uz lielu rapša ražu cerēt vairs nevar. Lopkopībā ir vēl smagāk – stiebrzāles koksnējas, siens jāpļauj, jo kvalitāte katru dienu pasliktinās. Bet nopļautajās vietās atāla nebūs, tāpēc situācija kļūst nopietna. Laika ap-stākļus prognozēt nevar. Daba tā saniķojusies, ka neviens vairs neko nesaprot,” tā speciāliste.

„Mēs gaidām lietu un nomaļākās, mazsvarīgākās vietās pļaujam sienu,” saka SIA Renda vadītājs Jānis Daģis. „Siens vajadzīgs slaucamo govju piebarošanai. Vasaras mieži jau dzeltē, bet tie 20 hektāri ir pirmie. Gaidīsim, kas būs, – citas izejas nav. Rudenī parādi tāpat būs jāatdod.”

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa zemkopjus iepriecināt nevar: „Jaunākā informācija liecina, ka jūnija pirmajā dekādē laika apstākļus noteiks anticiklons un lietus varbūtība ir maza. Varbūt kādu dienu kaut kur uzlīs, bet tik maz, ka pat putekļus nenoskalos. Nākamās nedēļas vidū pastiprināsies ziemeļu vēji, temperatūra būs zemāka – reizēm zem 20 grādiem, bet vējš turpinās augsni žāvēt. Brīvdienās atkal ieplūdīs karstāks gaiss.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: