Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs
Sestdiena, 2018. gada 22. septembris, 01:22
+18° C, vēja ātrums 6.2 m/s, R-DR vēja virziens

Kuldīgā pārsteidz ziedotāju atsaucība

2018. gada 25. jūlijā, 04:00
Raksta autors: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Kuldīgā pārsteidz ziedotāju atsaucība
Biedrības "Saviem spēkiem" dalībnieki ir ļoti priecīgi par kuldīdznieku lielo atbalstu mazajiem onkoloģijas slimniekiem.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Biedrība "Saviem spēkiem" pārsteigta par kuldīdznieku atsaucību akcijā "Drosmes kaste", kuras nolūks ir vākt jaunas rotaļlietas onkoloģijas pacientiem Rīgas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas onkoloģijas nodaļā.
Šogad tā aptver visu Kurzemi, bet Kuldīgā viesnīcas Metropole telpās notika no 5. līdz 20. jūlijam. Biedrība Saviem spēkiem dibināta 2013. gadā Ventspils novadā. Tās priekšsēdis Sergejs Galaveckis stāsta, ka ideja radusies pirms trim gadiem un iepriekš akcija notikusi tikai Ventspilī. No Kurzemes cilvēki vietnes Facebook komentāros interesējušies, kad kaste būs viņu pilsētā. Tāpēc pirmo gadu tā ceļo pa vairākām vietām – Kuldīgu, Talsiem, Liepāju, Ventspili – un pašlaik atrodas Saldū.

„Pēteris Silarājs Metropolē ir šefpavārs, viņš ir mans bijušais kursabiedrs,” biedrības Ventspils nodaļas vadītājs Vjačeslavs Malahovs stāsta, kāpēc Kuldīgā izraudzīta šī vieta. S.Galaveckis piebilst, ka kuldīdznieki bijuši īpaši atsaucīgi – rotaļlietas ziedotas trīsreiz vairāk nekā Ventspilī. Tas pārsteidzis, jo pilsēta ir mazāka. Milzīga atsaucība bijusi feisbukā, kur ar ierakstu par Drosmes kasti Kuldīgā dalījušies vairāk nekā 500 cilvēku. Lielākā daļa no tiem, kuri atsaucās, ir māmiņas.

Vienīgā problēma, ar ko akcijas organizatori saskārušies: ļoti daudzi neizlasa noteikumus uz kastes, proti, 80% saziedoto mantu ir mīkstās rotaļlietas un arī lietotas. Bet tādas uz slimnīcu vest nedrīkst, jo bērniem onkoloģijas nodaļā ir ļoti vāja imunitāte, tāpēc mantiņām jābūt jaunām un sterilām. Taču lietotās un mīkstās biedrība noziedos citur. Organizatori secinājuši, ka nākamajās vietās, kur būs kaste, noteikumi jānorāda skaidrāk.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: