Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 05:32
+12° C, vēja ātrums 8.2 m/s, D-R vēja virziens

Kā izaudzēt labus kartupeļus

2018. gada 27. jūlijā, 08:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Kā izaudzēt labus kartupeļus
Padures "Upeskalnu AB" laukā Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības pārstāvis Ilgvars Krūmiņš sver no pieciem ceriem noņemto ražu. Pēc mērījuma šogad tā prognozējama maza – 19 tonnas no ha. Labā gadā tā mēdzot būt ap 40 tonnu. Procesā noraugās uzņēmuma vadītājs Normunds Feters-Fekters.
Foto: Jolanta Hercenberga
Ap 40 kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju Padures "Upeskalnos" pulcējās uzņēmuma "Upeskalni AB" rīkotajā Kartupeļu dienā. Seminārā speciālisti stāstīja par jaunumiem, bet šefpavāra, padurnieka Raimonda Zommera meistarklasē tika nogaršoti dažādi latviešu otrās maizes ēdieni.
„Daudz jauna dzirdēju par slimībām – kā tās noteikt pēc dažādām pazīmēm,” sacīja Aigars Jansons no Kurmāles pagasta. Viņš agrāk kartupeļus audzējis tirgošanai, tagad tikai savām vajadzībām, bet esot iecere atkal apstādīt plašāku teritoriju. Santa Ansone no Jūrkalnes tos nedaudz audzē 0,3 hektāros, un viņas brauciena mērķis bijis uzzināt, kā, nepalielinot platību, iegūt lielāku ražu. „Noderīga bija informācija, kā pēc pazīmēm pateikt, kā kartupelim trūkst un kāds papildmēslojums jādod.” Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Saldus nodaļas augkopības konsultante Vita Cielava guvusi labas idejas, ko varēšot izmantot gan pašas saimniecībā, gan darbā, konsultējot zemniekus.

Amazone grupa LV apvieno trīs uzņēmumus – Amazone, Precīzo tehnoloģiju skola un Upeskalni AB –, kas audzē graudus, rapsi un kartupeļus. Uzņēmējas Baibas Mikālas dzimtas mājās Upeskalni šāds pasākums notiek otro gadu. Kā sacīja Upeskalnu AB līdzīpašnieks Arvis Mikāls, nākotnē tas varētu izvērsties par Kartupeļu festivālu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: