Vārda dienu svin: Modris, Matīss, Mariss
Piektdiena, 2018. gada 21. septembris, 05:10
+16° C, vēja ātrums 1.5 m/s, D-DA vēja virziens

„Aiz skaitļiem stāv cilvēki”

2018. gada 29. augustā, 01:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Aiz skaitļiem stāv cilvēki”
Kuldīgas novada domē par iekšējo auditori sākusi strādāt Inga Kaltniece.
Foto: Aivars Vētrājs
Tā saka Kuldīgas novada pašvaldības jaunā auditore Inga Kaltniece, kura amatā ir kopš 20. augusta.
Viņa skaidro, ka iekšējais audits – tas nozīmē nodrošināt objektīvas un neatkarīgas darbības, lai pašvaldība strādātu pēc normatīvajiem aktiem, atbilstoši mērķiem un tai uzticētajām funkcijām, vienlaikus domājot par resursu taupīšanu. „Es neteiktu, ka tas ir darbs tikai ar papīriem. Mana pieredze saistīta ar finansēm un ekonomiku, bet aiz skaitļiem vienmēr stāv cilvēki. Skaitļi visu neizsaka – ir lietas, ko nevar saskaitīt. Tāpēc šajā darbā vajadzīga arī saziņa ar cilvēkiem,” pārliecināta auditore.

Līdz 2015. gadam I.Kaltniece vadīja SEB bankas Kuldīgas filiāli. Tur dažādos amatos veidojusies viņas nozīmīgākā profesionālā pieredze. Pēc tam nepilni trīs gadi pavadīti Rīgā, strādājot Valsts kontrolē par revidenti, piedaloties publiskā sektora finanšu un lietderības revīzijās. „Kuldīga ir dzimtā pilsēta, bet iepriekš, domājot par jauniem profesionālajiem izaicinājumiem, sapratu, ka zināšanas šajā jomā Kuldīgā nevaru iegūt. Tādēļ zināms laika posms pagājis Rīgā, bet esmu atpakaļ,” teic I.Kaltniece.

Iepriekš novada domes auditors bija Gints Preiss, kurš amatā stājās pagājušā gada septembrī, bet izvēlējies darbu pašvaldībā pamest.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: