Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 07:37
+12° C, vēja ātrums 7.7 m/s, R-DR vēja virziens

Atsāks Sabiles ceļa remontu

2015. gada 14. aprīlī, 14:47
Raksta autors: Juris Lipsnis
Atsāks Sabiles ceļa remontu
Foto: VAS Latvijas valsts ceļi arhīvs
Pabeigta papildu projektēšana būvdarbiem autoceļa Kandava – Veģi (P130) bojātajos posmos, informē VAS "Latvijas valsts ceļi".

Ja laika apstākļi būs labvēlīgi, līdz maija beigām būvdarbus varētu pabeigt un autotransporta satiksmi  atjaunot.
Uzņēmums Saldus ceļinieks abos bojātajos posmos jau bija izbūvējis ceļa pamatni līdz pirmajai šķembu kārtai un sagatavojis to asfalta seguma ieklāšanai. Tomēr rudenī pēc spēcīgām lietavām būvnieki bija spiesti būvdarbus pārtraukt, jo grunts pārmitrinājuma dēļ sakustējās virs ceļa esošā nogāze, un zeme sāka slīdēt lejā uz brauktuvi.

Izkustējušās grunts svars ir aptuveni 12 000 tonnu (200 piekrautu dzelzceļa vagonu).

Lai atrastu efektīvu risinājumu, tika piesaistīti papildu speciālisti. A/S BMGS veica ģeoloģisko ekspertīzi, SIA Polyroad izstrādāja projektu jaunai atbalsta sienai. Tās būvniecība un arī asfalta seguma ieklāšana varētu atsākties maijā.
Atbalsta siena ir paredzēta tikai vienam no posmiem, tā būs 120 m gara un četrus metrus augsta, ar 3,5 m augstu virszemes daļu. Konusveidīgās sienas biezums būs 2,5 metri pie pamatnes un viens metrs tās augšdaļā. Otrajā posmā lejpus ceļa tiks veidots uzbērums no ģeotekstila audumā ietītas smilts, tam būs jānovērš paša ceļa varbūtēja noslīdēšana. 

 

Attēlā: 

Šāds daudzkārtains pīrāgs, kas sastāv no ģeotekstilā ietītas smilts, turpmāk balstīs ceļa klātni.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: