Vārda dienu svin: Rodrigo, Rauls
Otrdiena, 2018. gada 25. septembris, 00:19
+10° C, vēja ātrums 7.2 m/s, Z-ZR vēja virziens

Jāstāda, kamēr nav lapu

2015. gada 14. aprīlī, 15:27
Raksta autors: Juris Lipsnis
Jāstāda, kamēr nav lapu
Foto: Modris Rubenis
Lai gan koku un krūmu stādīšanas laiks ir pilnā plaukumā, vakar kā jau otrdienā Kuldīgas tirgū augļu koku dēstus piedāvāja tikai Grosu ģimenes kokaudzētava "Bētras".

Tās pārstāvis Jānis Gross atzīst, ka vislabāk augļu kokus un krūmus stādīt agri pavasarī, kamēr tie vēl nav saplaukuši un labāk iesakņojas. „Cenšamies piedāvāt divgadīgus stādus, lai pircējam vairs nav jācīnās ar vainaga veidošanu – galotne jau nogriezta, sākotnējais veidols iedots,” saka Jānis, piebilstot, ka galvenais audzētājs ir viņa vectēvs, zinātņu doktors Arnolds Gross, kurš šo ģimenes uzņēmumu izveidojis Sidrabenes pagastā, Jelgavas pusē, un 90 gados joprojām tajā darbojas.

Pirms stādīšanas jāsagatavo augsne, vislabākie esot veci kūtsmēsli.

Otrs nosacījums – ap stumbru jābūt vismaz pēdu platai apdobei, kas tiek regulāri rušināta, izravēta. „Ja pircēja ir sieviete, es parasti saku – apdobē nevajag stādīt neko, pat puķes ne,” ar smaidu piebilst J.Gross. Un vēl kāda gudrība no audzētāja pūra: krūmu nevarot iedēstīt par dziļu, bet koku – par seklu. Kokiem potējuma vietai jābūt virs zemes.

 

Attēlā:

Vakar Kuldīgas tirgū pircēji galvenokārt interesējās par Grosu kokaudzētavas Bētras ogu krūmiem, bet ābeļu un ķiršu stādus pirka mazāk.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: