Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 08:03
+13° C, vēja ātrums 8.2 m/s, R-DR vēja virziens

Valentīns Kokalis: „Laikam esmu romantiķis”

2015. gada 22. maijā, 08:37
Raksta autors: Juris Lipsnis
Valentīns Kokalis: „Laikam esmu romantiķis”
Foto: Juris Lipsnis
„Lauksaimniecību neesmu mācījies, vienīgā pieredze bija linus ar rokām plūkt un mārkā mērcēt, to skolas gados darījām septembrī,” saka Ēdoles zemnieku saimniecības "Ezernieki" īpašnieks Valentīns Kokalis, kura uzņēmuma tehniskā bāze atrodas Alsungas novada Almāles darbnīcās.

„Kad nopirku pirmos hektārus, par mani smējās: viens otrs piedāvāja vēl kādu gabaliņu, ja reiz tik ļoti patīkot smiltiņās spēlēties...

Zemnieku saimniecība Ezernieki nodarbojas ar daudzām lietām. Pamatnozare ir graudaugu audzēšana: kvieši, rudzi un auzas. Bija arī mieži, bet direktoram Andrim Kaminskim tie ne sevišķi padevās. Tā taču ir – katram neaug avenes vai zemenes, vai ne?
Mūsu lielākie lauki ir Rīvā uzreiz aiz Alsungas novada robežas un Zlēkās. Esam sapratuši, ka jāstrādā intensīvāk, bet grūti atrast labus strādniekus. Reti kurš grib strādāt un nopelnīt, pārsvarā ir tādi, kuri grib tikai strādāt. Kā citādi lai vērtē to, ka uz darbu atnāk deviņos, uzspēlē kārtis, ap 11.00 aizbrauc uz lauku un ap pieciem jau grib traktoru nolikt stāvvietā?”

Visu sarunu – par ķiršu un ābolu vīna, degvīna un kalvadosa ražošanu; par Oksfordu beigušā dēla Jāņa uzņēmumu Kurland Hunting, kas audzē briežus un pīles; par radinieka Ulda Medņa ideālo saimniecību Užavā – lasiet 20. maija Kurzemniekā nr. 55 – tepat, sadaļā Drukātā avīze!
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: