Vārda dienu svin: Modris, Matīss, Mariss
Piektdiena, 2018. gada 21. septembris, 09:45
+17° C, vēja ātrums 3.1 m/s, D-DA vēja virziens

Lai būtu ūdensvads

2015. gada 6. augustā, 13:55
Raksta autors: Juris Lipsnis, Inguna Spuleniece
Lai būtu ūdensvads
Foto: Aivara Vētrāja foto
Kuldīgā, Ventspils ielā – no Grants ielas virzienā uz Piltenes ielu –, šobrīd tiek būvēts jauns ūdensvada un kanalizācijas tīkls.

„Jāpabeidz oktobrī”

 

SIA Kuldīgas ūdens (KŪ) valdes priekšsēdis Andris Kļaviņš pastāstīja, ka šī ir viena no retajām vietām Kuldīgā, kur vēl nav ne ūdensvada, ne kanalizācijas: „Pirms gadiem diviem secinājām, ka daļā Ventspils ielas joprojām nav šo tīklu! Lielais ūdenssaimniecības projekts jau bija beidzies, bet ministrijai vēl bija atlicis nedaudz neapgūtas naudas. Pieteicāmies uz šo finansējumu, bet naudu varējām dabūt tikai ar nosacījumu, ka projekts jāpabeidz līdz šīgada oktobra beigām.

Sanāca liela skriešana, lai gada laikā visu paveiktu.

Sākām ar tehnisko projektu, ko izstrādāja ventspilnieki – Māris Priedēns un viņa birojs SIA Inženiertehniskie projekti. Kad projekts saņēma akceptu būvvaldē, bija iepirkums būvdarbiem, kurā pieteicās septiņi pretendenti. Izvēlējāmies Talsu firmu San B. Ar viņiem mums jau bijusi veiksmīga sadarbība Priedaines ūdensapgādes projektā, tāpēc bijām droši, ka ar būvdarbiem nebūs problēmu.”

 

Ar pašvaldības līdzdalību

Būvniecība jau rit pilnā sparā, tomēr ne viss notiek tik gludi – izrādās, Ventspils ielā ir ļoti augsts gruntsūdens līmenis, un būvniekiem visu laiku nākas to no būvbedres atsūknēt. „Gruntsūdeņi tur ir nepilna metra dziļumā, bet būvbedre ir gandrīz divus metrus dziļa,” skaidroja A.Kļaviņš.

Uzņēmuma vadītājs aicināja Ventspils ielas iedzīvotājus izmantot laiku, kad notiek būvdarbi, un pieslēgties centralizētajam ūdensvadam un kanalizācijai. „Mēs atstāsim pieslēguma vietas, kas būs aiz trotuāra robežas, bet iedzīvotājiem būs jāizrok tranšeja un jāiegulda caurules līdz ievadam ēkā. Kamēr blakus notiek maģistrāles būvniecība, tas varētu izmaksāt pat par trešdaļu lētāk.” 

Projekta īstenošana izmaksās 308 tūkstošus eiro (15% sedz SIA Kuldīgas ūdens). Tā kā par šo naudu drīkst tikai izbūvēt komunikācijas un atjaunot būvniecības laikā sabojāto ielas segumu, nācies meklēt papildu naudu, lai varētu ielu atjaunot visā platumā. „Asfalta joslu, protams, var ieklāt arī šaurā joslā, bet ar bruģa ielikšanu ir citādi, tas jāliek visā ielas platumā, turklāt jāsalabo trotuāri, vajadzīga arī lietusūdens kanalizācija. Tās ir papildu izmaksas, ko lūdzām segt pašvaldībai.” Trūkstošo naudu operatīvi piešķīrusi novada dome.

KŪ īstenotajā projektā finansējums šiem darbiem nav paredzēts, bet nauda jāapgūst līdz 1. novembrim. Savukārt pašvaldības projektam, lai sakārtotu ietves, apgaismojumu un lietus kanalizāciju, vēl jāizsludina iepirkums, līdz novembrim to nevar paspēt. Lai darbs nebūtu jādara dubultā, deputāti lēma 26 000 eiro piešķirt no dabas resursu nodokļa, bet 44 000 – no pašvaldības budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Deputāti sprieda, ka arī šajā plānošanas periodā būs projekti, kuriem netiks dota nauda, lai, piemēram, sakārtotu arī ielu segumu un apgaismojumu. Tad jācenšas saskaņot divus projektus, un tas ir diezgan problemātiski.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: