Vārda dienu svin: Rodrigo, Rauls
Otrdiena, 2018. gada 25. septembris, 01:04
+9° C, vēja ātrums 8.2 m/s, Z-ZR vēja virziens

Rindā pēc apkures katliem

2015. gada 27. augustā, 15:24
Raksta autors: Antra Grīnberga
Rindā pēc apkures katliem
Foto: Antra Grīnberga
Līdz apkures sezonai vairs nav tālu, bet vēl var pagūt nomainīt vecos radiatorus vai apkures katlu. Uzņēmumā Kronbergs un Kronbergs, kas ir vienīgais šādu ierīču ražotājs Kuldīgā, jau izveidojusies pasūtītāju rinda.

Trīs četri mēnesī

„Par jauna apkures katla iegādi jādomā jau pavasarī, taču katru gadu tikai mēnesi pirms kurināšanas sezonas cilvēki sāk to meklēt,” stāsta SIA Kronbergs un Kronbergs īpašnieks Viktors Kronbergs. Pasūtījumi tiekot pieņemti, taču laiku, kad tie būs gatavi, pateikt nevarot, tas atkarīgs no pasūtītāju rindas. Uzņēmumā strādā divi cilvēki – dara, cik var.

Mēs varētu vasarā katlus ražot un krāmēt kaudzē, lai pārdotu rudenī.

Treknajos gados tā arī notika, tad strādāja astoņi cilvēki, taču nu tas vairs nav iespējams. Tagad pēc Jaunā gada nav, ko darīt, cīnāmies, lai izdzīvotu, bet pašlaik mēnesī izgatavojam trīs vai četrus. Divi cilvēki vairāk nespēj. Varētu ņemt palīgu sezonā, bet nepieciešams augstas klases speciālists. Tā ir sprādzienbīstama iekārta, drīkst strādāt tikai sertificēti meistari,” teic V.Kronbergs. 

 

Privātmājām no 800 līdz 1400 eiro

 

Ierīču izgatavošanas laiks atkarīgs no jaudas, tā nosaka arī cenu. „Visa komplekta izmaksas pateikt nevaru, jo katrs izvēlas pēc savām vajadzībām. Privātmāju īpašniekiem piedāvājam katlus ar 28, 36, 48 un 65 kilovatu jaudu. Cena ir no 811 līdz 1402 eiro. Ar šiem katliem var apsildīt telpas līdz 300 kvadrātmetriem,” stāsta uzņēmējs.

Kāds katls ēkai nepieciešams, to aprēķina, ņemot vērā platību un mājas siltumizolāciju. „Pret apkures katla lietošanu jāizturas nopietni. Daudzi dedzina mitru malku un pēc tam brāķē katlus, ka tie svīst. Taču parasti pamācības nav ņemtas vērā – tās noliktas plauktiņā, ne reizi neizlasītas. Apkures katls reizi mēnesī obligāti jāiztīra. Tiklīdz iekšējā virsma noklājusies ar sodrējiem, liesma to vairs neapstaro un visu siltumu neatdod. Jo biežāk tīrīs, jo siltāk būs,” skaidro speciālists.

Šī uzņēmuma ražojumiem esot liela atšķirība no veikalos nopērkamajiem.

V.Kronbergs uzskata: patiešām labus apkures katlus nevarot nopirkt; ja var, tie esot ļoti dārgi. Piedāvājums gan ir, jo daudziem uzņēmumiem pārtraukta tirdzniecība ar Krieviju, visi meklējot citu noietu, arī Latvijā. „Mēs varam modeli pielāgot klienta vajadzībām, bet veikalā var nopirkt tikai tādu, kāds tur ir. Nesaku, ka šīs preces ir sliktas, bet mūsu katliem ir 85% lietderība, un augstāku vispār grūti dabūt. Nepārtraukti pilnveidojam, cenšamies celt lietderības koeficientu.”

 

Attēlā:

Kuldīgas uzņēmuma Kronbergs un Kronbergs īpašnieks Viktors Kronbergs apkures katlus ražo jau 30 gadu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: