Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija
Svētdiena, 2018. gada 23. septembris, 09:29
+13° C, vēja ātrums 8.7 m/s, R-DR vēja virziens

Latvijas labumi – reizi mēnesī

2016. gada 11. martā, 15:02
Raksta autors: Antra Grīnberga
Latvijas labumi – reizi mēnesī
Foto: Antra Grīnberga
Piektdien Kuldīgas lielveikala Rimi stāvlaukumā valdīja rosība, jo pirmoreiz notika Kurzemes andele – Latvijas labumu tirgus, kas te sola iegriezties reizi mēnesī.

Kurzemes andeles iniciators ir kūpinātu zivju tirgotājs Agnis Pūris no Lapmežciema: „Latvijas vidienē – Jelgavā, Rīgā, Dobelē – šādi tirdziņi notiek regulāri. Secināju, ka Kurzemē tādu nav. Kāpēc nesarīkot?”

Viņš devies uz SIA Rimi Baltic biroju ar piedāvājumu rīkot šādu tirgu Kurzemes pilsētās pie lielveikaliem. Saņēmis atļauju. „Šodien esam Kuldīgā, rīt dosimies uz Liepāju, bet nākamnedēļ uz Talsiem un Ventspili. Visus ražotājus, kuri šeit atbraukuši, esmu iepazinis tirdziņos citviet. Uzaicināju, un viņi piekrita. Noorganizēt nebija grūti.”

Šoreiz kuldīdznieki varēja nopirkt kūpinātas zivis, gaļu, medu, sieru, vīnu, mūzikas ierakstus, gultasveļu, dvieļus, bet nākamreiz būšot arī maize, piparkūkas u.c. labumi. „Šoreiz esam piektdienā, bet sapulcē izlemsim, vai nākamreiz brauksim atkal piektdienā vai tomēr sestdienā. Plānojam te būt aprīļa otrajā nedēļā,” sacīja A.Pūris.

Piektdien savus ražojumus piedāvāja arī Aizputes vīna darītava. Vīndaris Mārtiņš Sants skaidro: „Liepājā iepazinos ar citiem, sākām spriest, ka Kurzemē tirdziņu ir ļoti maz, un Agnis Pūris uzņēmās tos organizēt. Man Kuldīga patīk, zinu, ka kuldīdzniekiem vīns garšo, un, lai gan jums te pašiem ir labi vīndari, cilvēki labprāt pērk arī mūsējo.”

 

Attēlā:

Jau pirmajās Kurzemes andeles stundās kuldīdznieki bija ieinteresēti. Zivju tirgotājam un tirgus rīkotājam Agnim Pūrim teju katrs otrais pavaicāja, kad Latvijas labumi Rimi stāvlaukumā būs atkal.
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: